Ukryta gra na Instagramie

Ukryta gra na Instagramie. Możesz w nią zagrać w DM-ach

Źródło zdjęć: © Getty Images
Konrad SiwikKonrad Siwik,11.03.2024 12:15

Instagram po cichu dodał tajną grę emoji, do której można uzyskać dostęp w DM. Cel gry jest prosty: Użyj palca, aby przesunąć paletkę u dołu ekranu i utrzymać emoji na powierzchni stale je odbijając.

Ukryta gra na Instagramie przypomina oldschoolowe gry, które były preinstalowane na telefonach komórkowych w zamierzchłych czasach, takie jak Breakoutczy Pong. To jak podróż w czasie do epoki telefonów komórkowych, gdy gry były proste, ale uzależniające. Wyobraź sobie, że siedzisz na kanapie, palcem przesuwasz paletkę, a emoji tańczą po ekranie.

Ta ukryta funkcja to nic innego jak tajemnicza perełka, którą odkrywasz, gdy nudzisz się na czacie. Wystarczy jedno emoji, a już jesteś w świecie pongowych rozgrywek. I co najlepsze, możesz grać samemu lub zaskoczyć swojego znajomego, wysyłając mu zaproszenie do rywalizacji w grze, bez jego wcześniejszej wiedzy. To jak mały, sympatyczny gest na Instagramie.

Jak włączyć ukrytą grę na Instagramie?

Aby uzyskać dostęp do ukrytej gry, wystarczy otworzyć dowolny czat, wysłać emoji, a następnie w nie kliknąć. Na ekranie smartfona pojawi się żółte tło z paletką u dołu i wybranym emoji. Na środku ekranu widnieje liczba zdobytych punktów. Emoji będą poruszać się coraz szybciej w miarę postępów w grze, a kolor tła będzie stawał się ciemniejszy. Gra działa zarówno na iOS, jak i Androidzie.

trwa ładowanie posta...

Z naszych testów wynika, że można używać dowolnych emoji. Jednak dostęp do gry można uzyskać tylko wysyłając pojedyncze emoji. Gra zapisuje twój wynik, więc możesz wrócić do niej w dowolnym momencie, aby spróbować pobić poprzedni rekord. Grę można również aktywować, klikając emoji, które ktoś inny wysłał w DM.

Warto wspomnieć, że druga osoba na czacie nie będzie wiedziała, że grasz w grę, więc możesz wyjaśnić jej, dlaczego wysyłasz losowe emoji. A przy okazji poinformować o możliwości gry i sprawdzić, kto osiągnie lepszy wynik.

Ukryta gra na Instagramie. Jak ją uruchomić?

Rzecznik Instagrama przekazał serwisowi TechCrunch, że platforma zawsze pracuje nad nowymi sposobami, aby "Instagram był zabawniejszy", dlatego też wprowadziła grę. Firma nie podała jednak żadnych szczegółów na temat jej dostępności.

trwa ładowanie posta...

Gra na Instagramie przynosi odrobinę nostalgii, przywołując wspomnienia z czasów, gdy gry mobilne były prostsze, ale równie wciągające. Pomimo swojej prostoty, zachęca do powrotu i próby pobicia własnego rekordu.

Ta ukryta funkcja może być również pretekstem do interakcji z innymi użytkownikami, gdy wysyłasz emoji w wiadomościach prywatnych. Niezależnie od tego, czy grasz sam, czy rywalizujesz z przyjacielem, gra na Instagramie dodaje nowy wymiar do codziennej interakcji na platformie.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0