Bartosz Rudecki wydał 35 tys. na rozwój postaci w grze Metin2

Wydał 35 tys. zł na postać w grze. "To nie tak dużo"

Źródło zdjęć: © @Instagram, @X
Marta Grzeszczuk,
13.05.2024 13:00

Popularny streamer Xntentacion wydał 35 tys. zł na rozwój postaci w kultowej grze online. Nie wszyscy uważają, że to wygórowana kwota.

Bartosz Rudecki "Xntentacion" jest popularnym streamerem na platformie twitch.tv. Poza kontentem szachowym, który jest głównym tematem jego live'ów, Rudecki grywa też w "Metin2". To mmorpg (massively multiplayer online role-playing game - wieloosobowa wcieleniowa gra online) z Korei Południowej, który został wydany w 2004 r. Wiele osób ma do tej gry sentyment ze względu na fakt, że grali w nią jako bardzo młodzi ludzie.

35 tys. zł za rozwój postaci w "Metin2"

"Metin2" ma wśród innych dużych mmorpg reputację bycia mocno "pay-to-win". Oznacza to, żeby szybko i płynnie przechodzić kolejne etapy rozwoju postaci, trzeba wydać konkretne pieniądze. Jak konkretne mogą to być sumy, ujawnił w story na Instagramie Xntentacion, pisząc: "Top 1 ninja kosztowała mnie blisko 35 tys. zł, czyli dokładnie tyle, ile nie powinna". Za tę sumę Rudecki uzyskał najlepszą postać w grze w jednym z dostępnych typów postaci (ninja).

trwa ładowanie posta...

W tym samym story Rudecki poinformował, że zamyka etap "Metin2" na swoim Twitchu i YouTubie. Streamer napisał: "Segment 'metin' oficjalnie uznaję za zamknięty, było wspaniale, jak obiecałem zrobiłem finansowe podsumowanie 'postaci'". Co ciekawe, na portalu X pojawiły się głosy, że "35k na globalu (jeśli grał na globalu), to nie tak dużo na top 1". Chodzi o serwer, na którym grają osoby z całego świata. Pojawiło się wyjaśnienie, że Xntentacion grał na serwerze tureckim.

Tysiące złotych za gotowe postaci w grach

Niektórzy komentujący na portalu X przytaczali fakt, że najlepsze postaci na polskim serwerze były do kupienia za 60 tys. zł. Nie wszyscy grający uzyskują bardzo wysoki poziom, poświęcając na to czas w grze, niektórzy kupują gotowe postaci od innych graczy. Obecnie najdroższą pojedynczą postacią z "Metin2" na allegro.pl jest łucznik na 114. poziomie za 2 tys. zł. Oczywiście handel postaciami nie dotyczy tylko tej gry online.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

MACIEK PISKORZ: To ja jestem czynnikiem DRAMY wśród ILUZJONISTÓW

W lutym odbył się na Twitchu "Metin2 Challange" zorganizowany przez Rudeckiego. Wzięły w nim udział cztery czteroosobowe drużyny, na czele których stali, poza Xntentacionem, Sergiusz Górski "Nitrozyniak", Dominik Stokłosa "MokrySuchar" i Filip Tudev "Tudson". Zarówno turniej gildii, jak i indywidualny wygrał Stokłosa.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0