Ukradł miejski rower. Wpadł przez głupotę

Ukradł miejski rower. Wpadł przez głupotę

Źródło zdjęć: © Urząd Miejski Gniezno
Oliwia Ruta,
16.05.2024 16:00

Pewien mieszkaniec Gniezna wpadł na "oryginalny" pomysł. Mężczyzna ukradł rower miejski. Zadbał nawet o kamuflaż oraz demontaż nadajników. Jego sprytny plan został jednak wykryty przez policję. Odkryli jego intrygę w najmniej spodziewanym momencie.

Coraz więcej polskich miast decyduje się na wprowadzenie miejskich rowerów. To idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą być zależne od komunikacji zbiorowej lub prywatnych środków transportu. Dwukołowce doskonale sprawdzają się na krótkich dystansach. Pomagają uniknąć korków, a w rezultacie dostać się z jednego końca miasta do drugiego na czas. Należy jednak pamiętać, że wypożyczony rower trzeba zwrócić oraz uiścić opłatę za przejechaną trasę. Za niezwrócony rower grozi kara pieniężna, a w skrajnych przypadkach inne konsekwencje prawne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Marti Renti: "Freak fight to jest mocno szowinistyczny świat" | VibezTalk

Mieszkaniec Gniezna ukradł rower

11 maja funkcjonariusze patrolujący Gniezno zgłosili niecodzienny incydent. W jednej z tamtejszych klatek blokowych odkryli miejski rower o niecodziennym wyglądzie. Pojazd w całości był oklejony białą taśmą. W konsekwencji nazwa wypożyczalni była niewidoczna. Okazało się, że rower został skradziony, a sprawca oprócz wizualnego "tuningu" wymontował z niego nadajnik GPS. Firma odpowiadająca za miejskie rowery w Gnieźnie poszukiwała pojazdu, lecz przez to nie była go w stanie zlokalizować.

Ukradł miejski rower. Wpadł przez głupotę
Ukradł miejski rower. Wpadł przez głupotę (Urząd Miejski Gniezno)

Mężczyzna zapomniał o jednym drobnym szczególe. Rowery miejskie mają bardzo charakterystyczny kształt. Straż z łatwością rozpoznała, że pojazd stojący na klatce nie jest własnością osoby prywatnej. W komentarzu dla prasy relacjonują: "Sprawca kradzieży wykazał się totalną głupotą. Po wypożyczeniu roweru na jednej ze stacji najpierw zdemontował z niego nadajnik GPS, aby nie można było go zlokalizować, a następnie okleił ramę z napisami białą taśmą. 'Pomysłowy' złodziej, mieszkaniec tej posesji, liczył chyba na to, że pomimo charakterystycznej konstrukcji rowerów miejskich nikt nigdy się nie zorientuje".

Jakie konsekwencje poniesie złodziej?

Ukradziony pojazd w trybie natychmiastowym trafił do MPK, które zarządza rowerami miejskimi. Pracownicy firmy zawiadomili policję. Sprawca przewinienia odpowie za kradzież oraz zniszczenie mienia miasta. Na ten moment nie znamy dalszego toku sprawy.

Ukradł miejski rower. Wpadł przez głupotę
Ukradł miejski rower. Wpadł przez głupotę (Canva , Licencjodawca)

Źródło: gniezno24.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0