Mężczyźni pobili się o "Barkę"

Bitwa o "Barkę" w miejskim autobusie. Papież nie byłby zadowolony

Źródło zdjęć: © wikipedia - Jan Paweł II
Maja Kozłowska,
09.06.2023 16:30

W Krakowie doszło do awantury pomiędzy dwójką mężczyzn. Poszło o gust muzyczny jednego z pasażerów.

Kto nie kojarzy "Barki", ulubionej pieśni religijnej wielkiego papieża Polaka, Jana Pawła II? Jej nauka na pamięć to był obowiązkowy punkt lekcji religii i tak już się utarła w społeczeństwie dość mocno znajomość jej słów. Przeciętny Kowalski znać, zna, ale też nie pała do "Barki" szczególnymi uczuciami. A są tacy entuzjaści, którzy potrafią dzień w dzień o 21.37 oddawać hołd Karolowi Wojtyle, śpiewając jego ulubioną pieśń.

W Krakowie fanatyk "Barki" posunął się jednak o krok za daleko. Pewien mężczyzna chciał umilić sobie drogę miejskim autobusem, słuchając pieśni. Trzeba przyznać, że puszczał ją z głośnika telefonu, co mogło nie spodobać się innym pasażerom - jeden z nich zareagował i poprosił o wyłączenie muzyki. Wymiana zdań między podróżującymi autobusem linii 662 przerodziła się w bójkę.

"Barka" przyczyną bójki dwóch mężczyzn
"Barka" przyczyną bójki dwóch mężczyzn (obraz beatyfikacyjny Jana Pawła II)

Pobili się o "Barkę". Interweniowała policja

Lokalny serwis głos24.pl donosi, że fanatyk "Barki" nie zamierzał wyłączyć muzyki na prośbę drugiego pasażera. W autobusie doszło do ostrej wymiany zdań między mężczyznami, po której doszło do rękoczynów. Kierowca, gdy tylko zauważył, że podróżni się biją, zatrzymał autobus i wezwał policję.

"Mieliśmy taką interwencję dzisiejszej nocy około godziny 1:50 na przystanku Szwedzka, w autobusie linii 662. Pobiło się tam dwóch mężczyzn. Jeden z nich uciekł, a drugi, który miał lekką ranę na twarzy, nie zdecydował się zgłaszać sprawy na policję" - skomentował mł. insp. Sebastian Gleń.

Papieżowi Polakowi na pewno byłoby przykro, gdyby się dowiedział, że jego ulubiona religijna pieśń stała się kością niezgody między pasażerami autobusu 662 w Krakowie. Stanowczo odradzamy wdawać się w bójki - nawet, jeżeli chodzi o "Barkę".

Źródło: glos24.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 27
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Greg,zgłoś
Rycerz Maryi?
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się