m

"Torebki są dla kobiet". Monika Goździalska krytykuje mężczyzn

Źródło zdjęć: © @monika.gozdzialska Instagram
Marta Grzeszczuk,
06.05.2024 10:45

Celebrytka Monika Goździalska postanowiła dać mężczyznom lekcję mody, twierdząc, że "torebki są dla kobiet". Czy miała rację?

Monika Goździalska to modelka i celebrytka, której medialna kariera rozpoczęła się w 2002 r. w programie "Big Brother". Słynąca z intensywnego stylu ekspresji i niestronienia od skandali influencerka wystąpiła również w reality show "Żony Warszawy". Jest autorką książek m.in. "Skandaliczne życie modelek" i "Poradnik Princzypesy".

Monika Goździalska pouczyła mężczyzn na TikToku

W majowy weekend Goździalska postanowiła podzielić się ze swoimi obserwatorami i obserwatorkami przemyśleniami na temat męskich, a raczej "niemęskich" akcesoriów. W popularnym nagraniu na TikToku kobieta ubolewała, że teraz mężczyźni noszą "damskie torebki". Celebrytka zaapelowała: "Panowie, weźcie se plecak, torebki są dla kobiet".

trwa ładowanie posta...

Rant Moniki Goździalskiej odbił się szerokim echem w mediach społecznościowych. Filmik na TikToku obejrzało ponad pół miliona osób, z których 13,5 tys. wyraziło poparcie dla odważnych tez celebrytki, lajkując wideo. Jednak część komentujących nie zgodziła się z celebrytką. W ich odpowiedziach często przewijały się wątki praktyczne: "Pani zakłada plecak, żeby zabrać ze sobą 3-4 przedmioty? Tu chodzi o wygodę i prezencję, wyjścia do restauracji czy do znajomych raczej nie wyobrażam sobie z plecakiem".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

CAROLINE DERPIEŃSKI odpowiada NA ZARZUTY o zmyśleniu KARIERY | Vibez Talk

Czy męskie torebki są niemodne?

Wiele osób w komentarzach podkreślało również fakt, że kwestie ubioru i akcesoriów obcych osób to ich indywidualne decyzje. Pisały: "każdy nosi to, co mu się podoba, nie to co mu każą". Jedna z obserwatorek podkreśliła umowność i historyczną płynność kwestii związanych z "męskim" czy "kobiecym" wyglądem: "To tak jakby ktoś powiedział, że Pani nie powinna nosić spodni, bo spodnie są dla mężczyzn".

trwa ładowanie posta...

Przeczytaj też, co się działo po finale "Tańca z Gwiazdami".

Trudno stwierdzić, na jakiej podstawie Monika Goździalska ogłosiła: "To nie jest modne, to nie jest fajne". Odchodzenie od stereotypów płciowych jest jednym z najważniejszych trendów w modzie już od naprawdę dobrych kilku lat. Także w obszarze akcesoriów. Męskie torebki są na wybiegach i w ofercie wszystkich największych domów mody. W 2024 r. jedną z najbardziej niemodnych rzeczy jest za to przypisywanie konkretnym produktom metki niewystarczającej "męskości" czy "kobiecości". Dla osób, które są na bieżąco z trendami i mają wiedzę na temat społecznej umowności atrybutów płci, takie etykietowanie jest po prostu boomerskie.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 21
M....,zgłoś
Brawo Monika, nie mogę patrzeć na tych wszystkich typów z torebeczkami hehe a oni myślą że są fajni a to taki obciach.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
:D hehehe,zgłoś
Kiedyś "kobiety" były naturalne, piękne... Teraz "kobiety" nie są zbyt naturalne, te napuchnięte usta... jak widzę takiego potwora, namalowane brwi od linijki, napięta twarz napakowana botoxem niewiadomego pochodzenia made in burdel... to musi być z przemytu, jakieś inne rzeczy, maszeruje tą ulicą, myśli, że jest fajna, kobiety... weźcie na wstrzymanie botox to neurotoxyna... i co by nie powiedzieć... trucizna! macie rumianek, kremy, okłady ale nie botox! KOBIETY! nie wiem, po co to robicie to nie jest modne! to nie jest fajne! rzućcie to i stusujcie maseczkę z ogórków... NA PRAWDĘ!
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Tommy,zgłoś
Damskie torebki są dla dam, a karpie usta są dla karpi :)
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 28