Fizyk prof. Andrzej Dragan na Uniwersytecie w Cambridge

"A'la Seba z osiedla". Jak powinien wyglądać profesor?

Źródło zdjęć: © @andrzejdragan X
Marta Grzeszczuk,
02.06.2024 10:55

Na portalu X trwa dyskusja na temat stosownego wyglądu profesora fizyki. Czy ważne są konwenanse? Czy bluza z kapturem świadczy o braku szacunku do słuchaczy? Opinie są podzielone.

Na portalu X 31 maja rozpoczęła się dyskusja na temat konwenansów związanych z ubiorem. Tym razem jej przedmiotem nie są kobiety, a profesor fizyki z międzynarodowym dorobkiem naukowym. Popularny na portalu X profil "Unfair value" poszerował wpis prof. Andrzeja Dragana, na którym wrzucił on swoje zdjęcie z Uniwersytetu Cambridge z rzeźbą przedstawiającą Isaaca Newtona.

Profesor w stylówce a'la Seba z osiedla?

Prof. Dragan jest w Wielkiej Brytanii z wykładem na temat fizyki kwantowej. "Unfair value" skomentował jego zdjęcie: "Gość jest jednym z najtęższych mózgów w Polsce i ma na zdjęciu stylówkę a'la Seba z osiedla. To musi być ciężkie do przełknięcia dla wszystkich, którzy powagę i konwenanse stawiają ponad wirtuozerię umysłu. Szanuję podwójnie".

trwa ładowanie posta...

Jak to często bywa w polskich mediach społecznościowych, osoby komentujące podzieliły się na dwa obozy. Jedni zgadzali się z autorem oryginalnego posta, że "nie szata zdobi człowieka" i prof. Dragan ma prawo ubierać się jak chce, w poprzek konwenansom. Padł m.in. komentarz: "Może istnieje gdzieś normalny świat, gdzie ani gościa w bluzie, ani w krawacie nie będzie się nikt czepiał lub go chwalił za ciuchy. Stylówek jest mnóstwo i nikt nie zabrania nosić się dowolnie".

Druga część komentarzy nie była tak wyrozumiała. Brzmiały np.: "Nie ciężkie do przełknięcia, tylko raczej żenujące. Normalnie dorośli wyrastają z tych wszystkich nastoletnich fanaberii" czy "Stawiam wirtuozerię umysłu ponad konwenanse, ale jest to również dla mnie 'ciężkie do przełknięcia'. Nie dlatego, żebym oczekiwał od naukowca powagi. Ale dlatego, że jego stylówka świadczy o braku szacunku do słuchaczy i odbiorców".

W kontrze do takich opinii pojawiły się argumenty: "W żadnym wypadku. Szacunek do drugiego przejawia się w rozmowie i zachowaniu, a nie w ubiorze. Można być odstawionym w najlepsze garniaki, a jednocześnie być ostatnim chamem. Styl Dragana sprawia, że człowiek ma poczucie, że jest to 'ktoś z nas'. Ode mnie wielki szacun".

Kim jest prof. Andrzej Dragan?

Wiele komentujących osób zauważyło również, że porównanie do "a'la Seba z osiedla" nie jest do końca trafione. Pojawił się komentarz: "Seba pracowałby kwartał na tę stylówę". Prof. Dragan na komentowanym zdjęciu ma na sobie bluzę Vetements, czapeczkę z Balenciagi i nerkę Louis Vuitton. Inny komentator stwierdził: "Bliżej mu ze stylówą do polskiego rapera, niż do Seby z osiedla". Fizyk dr hab. Michał Tomza podsumował gorzkim żartem: "Większości polskich profesorów zapewne nie stać na ubrania, które nosi Andrzej".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wyrzucili go z Top Model. "Zarapowałem im". Ziętkowski o kulisach życia TikTokera

Prof. Andrzej Dragan sam siebie opisuje jako "człowieka rekonesansu". Poza fizyką teoretyczną zajmuje się również fotografią i reżyserią. Przed jego obiektywem stanęli między innymi: Joss Stone, David Lynch czy Mads Mikkelsen. Ma na koncie reżyserię teledysków dla Quebonafide, Behemota i Hani Rani. Prowadzi również kanał na YouTube, gdzie popularyzuje zagadnienia z zakresu fizyki kwantowej.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
Nie jeden polski cebul umyslowy bez matury w podrabianej koszulce Gucci moglby mu czyscic buty. Sa i tacy, co nosza sie w koszulach i gajerkach, a nie wiedza ile to 4x9 🤣 taki mamy narod.. mieso armatnie, nic wiecej
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się
ocena,zgłoś
Każdy kto ma problem z jego wyglądem powinien się zastanowić co osiągnął w życiu i co by się stało gdyby mu ktoś zabrał aktualne akwarium i wrzucił do oceanu ? Jemu nie robi różnicy czy wykłada w Polsce czy w Singapurze a samo to świadczy że góruje nieco nad waszym szablonem profesora.
Odpowiedz
2Zgadzam się1Nie zgadzam się
Wart więcej niż wielu profesorów w garniturkach. Również naukowo...
Odpowiedz
2Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 4