Tim Burton rozwścieczył Polaków. Poszło o jedną personę
Fani charakterystycznego anty-bohatera w czarno-białym garniturze czekali 36 lat na kontynuację opowieści. Gdy nowy "Beetlejuice" trafił do kin, Polacy szybko wyrazili swoją wściekłość. Wszystko przez twórców produkcji, którzy zapomnieli, że Maria Curie-Skłodowska miała dwuczłonowe nazwisko.
Filmy Tima Burtona mają rzeszę fanów. Nic w tym dziwnego: mrok, przerysowane postacie i niepokój są charakterystycznymi elementami produkcji amerykańskiego reżysera. Twórca m.in. "Edwarda Nożycorękiego", "Miasteczka Halloween" czy "Gnijącej Panny Młodej" dba o to, aby każda jego produkcja spełniała pewne kryteria, którymi się kieruje.
Podobne
Burton znany jest także z umiejętności dobierania aktorów, którzy idealnie wpasowują się w role. Reżyser regularnie współpracuje z Johnnym Deppem, Heleną Bonham Carter czy Winoną Ryder. Ostatnimi czasy do listy aktorów i aktorek reżysera dołączyła także Jenna Ortega. Aktorka początkowo występowała w serialu "Wednesday". Obecnie widzowie mogą ją spotkać na dużym ekranie - w filmie "Beetlejuice Beetlejuice".
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
Michu M4K: Zaczynam batalie sądową. "Utopiłem miliony, grożono mi"
Twórcy "Beetlejuice Beetlejuice" rozwścieczyli Polaków
Fani postaci Beetlejuice'a czekali na kontynuację filmu aż 36 lat. Tim Burton postanowił wyjść im na przeciw i nakręcić kontynuację "Soku z żuka". Oczekiwania widzów były ogromne. Większość osób wychodzi z kina w dobrych nastrojach, zadowolona z produkcji, którą właśnie widziała. Problem pojawia się jednak, gdy twórcy filmu uderzają w dumę narodową kraju, który znany jest z głębokiego patriotyzmu. Mowa o Polakach oraz noblistce Marii Skłodowskiej-Curie. Co poszło nie tak?
W jednej ze scen filmu Astrid Deetz, grana przez Jennę Ortegę, wybiera się na imprezę z okazji Halloween. Deetz ma na sobie ciemną, skromną, długą suknię w stylu wiktoriańskim. Postać grana przez Ortegę zwraca się do do sąsiada, że podoba jej się jego kostium Jamesa Dean'a. Chłopak w odpowiedzi mówi, że jej strój również jest ciekawy i pyta, za kogo się przebrała. W odpowiedzi padają słowa, które doprowadzają Polaków do ogromnej złości: "Maria Curie. Francuska fizyczka z podwójnym Noblem i ikona feminizmu". To stwierdzenie wystarczyło, aby obywatele Polski przekreślili film.
Dziennikarz Jakub Wencel napisał na portalu X: "W 'Beetlejuice Beetlejuice' postać grana przez Jennę Ortegę przebiera się na Halloween za Marię Skłodowską-Curie i nazywa ją FRANCUSKĄ naukowczynią. Obawiam sie, że nawet Tim Burton nie jest gotowy na horror cancel culture na polskim Twitterze, który zgotuje mu ta scena!".
Źródło: "Wysokie Obcasy"
Popularne
- W sklepach pojawiło się malinowe masło. Czy to może być dobre?
- Viki Gabor wydała kolekcję ubrań "ARONOŁ". Kosmiczne ceny dresów
- Fagata dostała bana na Instagramie. Potężne czystki na serwisie
- Rekordowa kara dla Sylwestra Wardęgi. Influencer uważa, że sędzia się pomylił
- Gimper miał rację w sprawie z Lil Masti? Rzecznik Praw Dziecka protestuje przeciwko sharentingowi
- Andziaks kibicuje Lil Masti i odwrotnie. Jak Seksmasterka zareagowała na jej ciążę?
- Kartonii stworzyła własną kolekcję kosmetyków. Gdzie kupicie Cherry on Top?
- Toaleta nad morzem za 10 zł. Influencer zrobił aferę
- Mortalcio ma nową dziewczynę? Zagrała w jego teledysku