x

Ten japoński zwyczaj zadziwia. Tiktokerka radzi, jak dbać o higienę

Źródło zdjęć: © Instagram
Oliwia Ruta,
29.02.2024 11:45

Emi Tsukawaki, w internecie znana jako "Ja Ci dam Japonia", opublikowała szokujące nagranie. Influencerka wyjawiła japoński sposób na utrzymanie higieny. Youtuberka zadziwiła Polaków.

Japonia to kraj, który fascynuje harmonią pomiędzy tradycją nowoczesnością. Można tu spotkać zarówno rozległe tereny natury, jak i wysokorozwiniętą metropolię. Państwo zachwyca swoją różnorodnością i bogactwem kulturowym.

Japonia jest państwem pełnym kontrastów. Starożytne świątynie współistnieją z neonami, drapaczami chmur i rozbudowanymi sieciami technologicznymi. Dla mieszkańców kraju kwitnącej wiśni ogromnie ważną rolę w życiu codziennym odgrywają zarówno tradycja, jak i nowoczesne rozwiązania. Pomimo wysoce rozwiniętej techniki, Japończycy nie zapominają o swoich przyzwyczajeniach praktykowanych od pokoleń. Z dumą przekazują wiedzę potomkom, aby ich wyjątkowa kultura przetrwała wieki.

Influencerka zdradza japońskie sekrety

Emi Tsukawaki to influencerka, która tworzy materiały na YouTube oraz TikToku pod pseudonimem "Ja Ci dam Japonia". Tworzy kontent opierający się głównie na kulturze japońskiej. Nietypowa tematyka kanału przyciąga masę odbiorców. Emi na YouTube ma niemalże 180 tys. subskrybentów, a na TikToku prawie 200 tys. obserwujących. Kobieta część życia spędziła w Polsce, a dokładniej w województwie podlaskim, natomiast sercem bliżej jej do kraju kwitnącej wiśni. Rodzina influencerki ma zagraniczne korzenie, dlatego youtuberka doskonale posługuje się zarówno językiem polskim, jak i japońskim.

trwa ładowanie posta...

27 lutego influencerka dodała szokujący filmik na TikToka. Emi zdradziła w nim sposób Japończyków na utrzymanie higieny. Wyjawiła, że codziennie pierze ręczniki do ciała, włosów i rąk. Podkreśliła, że nigdy nie wyciera się tym samym ręcznikiem dwa razy. Youtuberka dodaje, że jest to całkowicie normalne i spopularyzowane na terenie całej Japonii. Częstą wymianę ręczników argumentuje chęcią utrzymania czystości. Według niej to niehigieniczne wytrzeć się więcej niż jeden raz jednym ręcznikiem.

Internauci zszokowani japońskim zwyczajem

Jako że Emi nagrywa materiały w języku polskim, to główną grupą odbiorców są właśnie Polacy. Wiele internautów w komentarzach zdziwiło się normą panującą w Japonii: "skoro wycieram czyste ciało, to moim zdaniem nic nie stoi na przeszkodzie, żebym tego samego ręcznika użyła kilkukrotnie", "Pranie ręcznika codziennie to definicja marnowania wody i prądu. Bez przesady", "Jakie codziennie? Wiesz, ile woda w moim mieście kosztuje? O prądzie nie wspomnę nawet", "Po kąpieli się jest czystym, to po co prać czysty ręcznik?", "Nie wydaje mi się, że bakterie nas zeżrą, jeśli użyjemy ręcznika kilka razy. Mnie nie zżarły", "A jak to się ma do ekologii? I zużycia wody i środków chemicznych? Nawet w hotelach proszą, żeby codziennie ich nie wymieniać".

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 4