Sztuczna inteligencja w szpitalach

Sztuczna inteligencja i chatboty w szpitalach. Ruszają testy

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
11.07.2023 14:15

Kilka szpitali rozpoczęło testowanie chatbota AI, który ma wstrząsnąć branżą opieki zdrowotnej. Med-PaLM 2 to zaktualizowany model PaLM2, który Google ogłosiło na początku 2023 r.

Google chce wprowadzić chatboty we wszystkich placówkach medycznych w Stanach Zjednoczonych, a później na całym świecie. Firma chce w ten sposób pomóc lekarzom oraz pacjentom.

Sztuczna inteligencja w szpitalach

Zgodnie z mailami, do których dotarł The Wall Street Journal, Google przewiduje, że Med-PaLM 2 zaoferuje lepsze porady medyczne, ponieważ został wypełniony pytaniami i odpowiedziami z egzaminów licencyjnych. Chatbot ma więc udzielać jedynie poprawnych odpowiedzi, a w ten sposób ułatwiać postawienie diagnozy.

Chatboty w szpitalach codziennością?
Chatboty w szpitalach codziennością? (Canva)

Chatbot, który jest nazywany przez Google "asystentem medycznym", ma być ogromnie pomocny szczególnie w krajach, w których jest ograniczony dostęp do lekarzy i opieki medycznej. Nie jest jasne, kiedy program zostanie szerzej przyjęty przez szpitale i medyczne instytucje badawcze. Naukowiec, który pracował nad projektem, powiedział Fox News, że firma jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju produktu.

Źródło: foxbusiness.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0