Szkoła podcina skrzydła dzieciom? Rozdaje szydercze dyplomy

Szkoła podcina skrzydła dzieciom? Rozdaje szydercze dyplomy

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwia Ruta,
22.06.2024 17:00

W interniecie pojawił się wpis, który wzburzył internautów. Użytkowniczka portalu X skarży się na podejście warszawskiej szkoły do uczniów. Jest oburzona zachowaniem nauczycieli. Apeluje do ministry edukacji Barbary Nowackiej oraz innych osób z MEN o reakcję.

21 czerwca odbyło się oficjalne zakończenie roku szkolnego. Uczniowie szkół podstawowych oraz średnich odebrali swoje świadectwa. Podczas uroczystości często rozdawane są również wyróżnienia oraz dyplomy za szczególne osiągnięcia lub aktywności pozaszkolne. Pewna warszawska placówka popisała się pomysłowością. Niektórym dzieciom rozdała szydercze dyplomy...

Warszawska szkoła podcina dzieciom skrzydła?

Olga Legosz, w internecie działająca pod nazwą "nomadmum81", to popularna influencerka. Na swoim koncie na Instagramie zebrała ponad 200 tys. obserwujących. Kobieta jest także mamą i współzałożycielką Fundacji Sukces Pisany Szminką i przedszkola terapeutycznego Blue Bees.

Szkoła podcina skrzydła dzieciom? Rozdaje szydercze dyplomy
Szkoła podcina skrzydła dzieciom? Rozdaje szydercze dyplomy (Canva)

Kobieta opublikowała wpis na portalu X, który wzburzył internautów. W poście skarży się na jedną z warszawskich szkół: "Szkoła w Warszawie. Powiedzcie, jak można w taki sposób potraktować ucznia z diagnozą, w tym przypadku jeszcze na lekach". Apeluje do Barbary Nowackiej, Renaty Kaznowskiej oraz Moniki Horna-Cieślak o interwencje.

trwa ładowanie posta...

Legosz dodała zdjęcie dwóch dyplomów. Jeden dla "Ucznia Roku" w kategorii marzyciel: "Uczeń wiecznie z głową w chmurach, który zdaje się funkcjonować w swojej własnej rzeczywistości. Zwykle jest nieprzygotowany do lekcji i wyrwany przez nauczyciela odpowiada nie na temat" oraz w kategorii drzemacz lekcyjny: "uczeń wiecznie zmęczony, ciągle śpi na lekcjach".

Internauci oburzeni zachowaniem warszawskiej placówki

Wielu internautów jest oburzonych zachowaniem warszawskiej szkoły. W komentarzach piszą: "No nawet gdyby dziecko nie miało diagnozy, to takie 'dyplomy' są szydercze. Proszę poskarżyć się do kuratorium, bo to niesłychane", "Znam przypadek psychologa, który na zespole w przedszkolu integracyjnym dziecko z diagnozą ASD porównał do małpy i to dwukrotnie", "To poniżanie dzieci. Niedopuszczalne. Osoby podpisane na 'dyplomach' nie powinny pracować w szkole".

Szkoła podcina skrzydła dzieciom? Rozdaje szydercze dyplomy
Szkoła podcina skrzydła dzieciom? Rozdaje szydercze dyplomy (Canva)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0