Oskar Szafarowicz dostał bana na Facebooku

Szafarowicz wyrwał bana za hejt. "Nie wycofuję się z żadnego słowa"

Źródło zdjęć: © Stach Antkowiak / East News
Konrad SiwikKonrad Siwik,21.04.2024 16:00

Oskar Szafarowicz poinformował w mediach społecznościowych, że wyrwał bana na Facebooku. Serwis zablokował działacza PiS na miesiąc za szerzenie "mowy nienawiści". Oskar przekonuje jednak, że "nie wycofuje się z żadnego słowa".

Ambasador Niemiec w Polsce, Viktor Elbling, 19 kwietnia poruszył na X sprawę Zagłady Żydów na ziemiach polskich, której dokonały nazistowskie władze III Rzeszy. Wpis Elblinga nie przypadł do gustu użytkownikom serwisu, ponieważ ten nie wskazał bezpośrednio, kto odpowiada za straszliwe zbrodnie przeciwko Żydom. Zamiast tego pisał o "zniszczeniu żydowskiego życia w Polsce".

Nikt nie może cofnąć zniszczenia żydowskiego życia w Polsce podczas II wojny światowej. Możemy jednak pomóc pokazać, że życie żydowskie nadal tu kwitnie. Synagoga Nożyków w Warszawie jest tego potężnym symbolem. Uzgodniłem z Gminą Wyznaniową, że Niemcy wesprą renowację jej drzwi

- napisał na X Elbling
trwa ładowanie posta...

W dyskursie publicznym niejednokrotnie podkreślano, że istotnym błędem jest nazywanie obozów koncentracyjnych "polskimi". Te znajdujące się na okupowanych ziemiach polskich były tworem nikogo innego jak niemieckiej III Rzeszy. Pisanie o "zniszczeniu żydowskiego życia w Polsce" przez ambasadora Niemiec bez wskazania sprawców również zostało uznane przez internautów za spore niedomówienie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

NAJJJKA: "Ludzie zakładali się o moje dziewictwo"

Internauci oburzeni wpisem ambasadora Niemiec

Użytkownicy X wyrazili swoje oburzenie, dodając informację kontekstową do wpisu Elblinga. "Ambasador kłamie - Polska wówczas nie istniała, Warszawa była pod okupacją niemieckiej III Rzeszy, w regionie zwanym Generalnym Gubernatorstwem, gdzie decyzje podejmowali Niemcy. Mordowali Polaków, w tym pochodzenia żydowskiego, i niszczyli synagogi" - czytamy w notatce z Żydowskiego Instytutu Historycznego.

Pod wpisem Elblinga uaktywnił się także Oskar Szafarowicz. Młody działacz PiS pytał bezpośrednio ambasadora: "Kto niszczył żydowskie życia podczas II wojny światowe?; Kto zamordował blisko 6 mln obywateli Polski?; Kto rozgrabił bądź zniszczył 40 proc. majątku narodowego Polski?; Kto ukradł 0,5 mln dzieł sztuki z naszego kraju? Kto porwał 200 tys. dzieci, by wtłaczać im do głów zbrodniczą ideologię, podszytą szowinizmem i rasizmem? Kto eksperymentował na polskich kobietach w obozach zagłady? Kto gazował Polaków i Żydów w obozach śmierci? Kto do dzisiaj nie zmył krwi z rąk, nie wypłacił stosowanych odszkodowań, nie przeprosił i nie zadośćuczynił za nieludzkie bestialstwo?".

trwa ładowanie posta...

Po każdym pytaniu, skierowanym do ambasadora Niemiec, Szafarowicz zostawiał odpowiedź: "Wy - NIEMCY!".

Jesteście narodem morderców i z tym piętnem będziecie żyli, dopóki nie staniecie w prawdzie i uczciwie nie rozliczycie się z przeszłością! NIEMCY - mordercy, zbrodniarze i bestie z czasów II wojny światowej! [...] Milcz już człowieku!

- podkreślił ostro Szafarowicz

Oskar Szafarowicz zbanowany za "mowę nienawiści"

Oskar, który ewidentnie zrobił ratio Elblingowi, wykonał zrzut ekranu swojej odpowiedzi i opublikował go na Facebooku. Serwis Marka Zuckerberga ma bardziej restrykcyjną politykę niż X. Operatorom platformy najwyraźniej nie spodobał się wywód Szafarowicza, ponieważ działacz PiS został na nim zbanowany.

"Informacyjnie: za umieszczenie na FB screena z mojej odpowiedzi pod adresem ambasadora Niemiec, zostałem na miesiąc zablokowany na owym portalu społecznościowym za "mowę nienawiści" - zaiksował Oskar.

trwa ładowanie posta...

Nie wycofuję się z żadnego słowa, gdyż przedstawiłem jedynie PRAWDĘ historyczną o niemieckich zbrodniach na Polakach!

- skwitował Szafarowicz
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 80
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 40
  • emoji smutek - liczba głosów: 5
  • emoji złość - liczba głosów: 26
  • emoji kupka - liczba głosów: 204
Czy jest ktoś kto NIE WIE , ŻE ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA HOLOKAUST PONOSZĄ NIEMCY ? Czy za każdym razem pisząc lub mówiąc o tym barbarzyństwie NALEŻY to powtarzać ? Temu chłopczykowi chyba trzeba.
Odpowiedz
3Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
niebać pis,zgłoś
chłopczyk ma parcie na szkło
Odpowiedz
9Zgadzam się4Nie zgadzam się
albi,zgłoś
jak niemiec pisze źle o Polsce to wszystko jest dobrze, ale jak Polak zwróci uwagę to już mamy do czynienia z mową nienawiści
Odpowiedz
10Zgadzam się15Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 208
Komentarze (208)
Powrót