Prześladował kobietę samolotem

Stalkował kobietę latami. Wykorzystał do tego samolot

Źródło zdjęć: © Canva
Natalia Witulska,
06.10.2023 19:00

Mężczyzna z Nowego Jorku przez cztery lat miał prześladować kobietę. Przelatywał nad jej domem prywatnym samolotem.

Michael Arnold, 65-letni mężczyzna z Nowego Jorku, został oskarżony o wieloletnie prześladowanie kobiety. Ku zdziwieniu społeczeństwa, miał do tego używać nawet prywatnego samolotu. Nowojorczyk nie przyznaje się do winy.

Prześladował kobietę przy pomocy samolotu

We wtorek 3 października 65-letni Michael Arnold został zatrzymany przez funkcjonariuszy policji w Vermont, gdzie wylądował swoim samolotem. Mężczyzna usłyszał zarzuty prześladowania, stawiania oporu, łamania zasad zakazu zbliżania się oraz dostarczania fałszywych informacji policji. Do niczego się nie przyznał. Mężczyzna z Nowego Jorku przez cztery lat miał nachodzić oraz prześladować kobietę z Schuylerville w stanie Nowy Jork. Takie informacje do mediów przekazał funkcjonariusz FBI.

Mężczyzna nachodził kobietę
Mężczyzna nachodził kobietę (Canva)

Prześladowana kobieta poinformowała lokalne media, że boi się 65-latka. Wspominała, że mężczyzna ma samolot, z którego bez problemu korzysta. Opowiedziała, że obawia się, że zacznie latać maszyną nad jej domem. Nie myliła się.

30 maja sędzia w Saratodze w stanie Nowy Jork wydał zakaz zbliżania się do przestraszonej kobiety przez Michaela Arnolda. Miał trzymać się z daleka od jej miejsca zamieszkania, firmy oraz pracy. Nie mógł się z nią kontaktować, zastraszać jej lub grozić. Gdy we wtorek 3 października został zatrzymany, stwierdził, że Federalna Administracja Lotnictwa nie powiedziała mu, że nie może latać nad Schuylerville. Dziwnym trafem mężczyzna szybował nad miejscem zamieszkania prześladowanej kobiety, a nawet wyrzucił z maszyny pomidory na jej działkę.

Podczas zatrzymania powiedział, że nie chciał skrzywdzić kobiety, a gdyby miał taki zamiar, już dawno by to zrobił. 65-latek opuścił areszt pod warunkiem, że już nigdy nie zbliży się do oskarżającej go kobiety. Dodatkowo usłyszał, że ma zakaz korzystania z samolotu do 30 listopada 2023 r. Wtedy ma rozpocząć się sprawa sądowa.

Źródło: theguardian.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 0