SBM Label zhackowany. To sprawka Elona Muska?

SBM Label zhakowany. To sprawka Elona Muska?

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwia Ruta,
10.07.2024 13:45

W internecie pojawiła się przerażająca informacja. Ktoś zhakował oficjalny kanał na YouTube SBM Label. Do głosu doszedł Solar. Raper rozwiał wszelkie wątpliwości. Czy support YouTube zajął się sprawą? Czy Elon Musk ma coś wspólnego z zamieszaniem?

SBM Label, dawniej funkcjonująca pod nazwą SB Maffija Label, to hip-hopowa wytwórnia, która wypromowała artystów takich jak Mata, Jan-rapowanie, Bedoes, Kacperczyk, Kinny Zimmer czy Janusz Walczuk. Firma została założona w 2018 r. przez Solara oraz Białasa. Artyści tworzący pod skrzydłami SBM zyskują ogromne zasięgi. Ich płyty w mgnieniu oka pokrywają się złotem, platyną, a nawet diamentem.

trwa ładowanie posta...

Wytwórnia stawia na młode talenty. Co roku organizuje konkurs SBM Starter, do którego mogą zgłaszać się początkujący artyści. W tym roku szefowie wytwórni wyłaniali zwycięzców z TikToka. W ten sposób do SBM Label dołączali Nikoś, Nicole czy Znowu Tony.

Kanał SBM Label zhakowany

Od dłuższego czasu niektóre większe kanały na YouTube muszą się mierzyć z atakami hakerskimi. Tym razem padło na polską wytwórnię SBM Label. 9 lipca wieczorem do sieci wypłynęła niepokojąca informacja. Ktoś wkradł się na konto firmy i postanowił trochę namieszać.

trwa ładowanie posta...

Ubiegłego wieczoru wszyscy obserwatorzy kanału SBM Label otrzymali informację o rzekomej transmisji na żywo. Po kliknięciu w powiadomienia oczom fanów hip-hopu ukazywał się live ze szkolenia prowadzonego przez Elona Muska. Nazwa profilu zamieniła się na Tesla, a zamiast profilówki wytwórni ustawiono logo samochodu. Dodatkowo nikt nie mógł obejrzeć dawniej opublikowanych materiałów.

Solar uspokaja obserwatorów

Solar zabrał głos w sprawie. W komentarzu dla użytkownika portalu X "TurtleHype" napisał: "Support YouTube już nad tym pracuje. Zakładamy, że wszystko powinno się udać sprawnie przywrócić. Dostaliśmy informacje, że kilka dni temu przytrafiło się to kilku innym dużym kanałom, które już zostały przywrócone". Niestety na ten moment kanał w dalszym ciągu nosi nazwę "Tesla". Całe szczęście wróciły stare filmiki oraz oprawa graficzna.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0