Zwłoki wujka w banku

Przywiozła zwłoki wujka do banku. Niewiarygodne, co planowała

Źródło zdjęć: © Reddit / Reddit
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,18.04.2024 14:00

Internet obiegło wstrząsające nagranie z banku w Rio de Janeiro w Brazylii. 42-letnia Erika de Souza Vieira Nunes odwiedziła placówkę ze zwłokami wujka. Pracownicy zaalarmowali policję.

Erika de Souza Vieira Nunes potrzebowała pieniędzy. Konkretnie ok. 13 tys. zł. Udała się do banku z prośbą o pożyczkę, lecz nie była sama. Zabrała ze sobą 68-letniego wujka Paulo Roberto Bragę. Zgodnie z planem Eriki to jej krewny miał podpisać się pod wnioskiem o kredyt. Problem polegał na tym, że był martwy.

Internet obiegło upiorne nagranie rozmowy z pracownikami banku. Erika próbuje przekonać nieżyjącego wujka, żeby podpisał dokumenty. Kobieta podpiera głowę nieboszczyka, żeby nie opadła na klatkę piersiową. Mężczyzna nie daje znaku życia. Ma otwarte usta, półprzymknięte oczy i nienaturalnie woskową twarz. Siedzi na wózku inwalidzkim z dłońmi opartymi o blat.

- Wujku, słyszysz? Musisz podpisać - mówi Erika, po czym dodaje: - On już tak ma, że jest małomówny. Jeśli nie czujesz się dobrze, wujku, zabiorę cię do szpitala.

- Nie wiem, czy to jest legalne. On nie wygląda dobrze. Jest bardzo blady - odpowiada pracownik banku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Uciekł z nieistniejącego kraju. Teraz jest fanem Polski! "Rosja to inny świat" [Roman FanPolszy]

Przyjechała z martwym wujkiem do banku

Sytuacja wzbudziła podejrzenia obsługi. Pracownicy zaalarmowali policję, która po przybyciu na miejsce i dokonaniu wstrząsającego odkrycia aresztowała Erikę. Zwłoki 68-latka trafiły tam, gdzie ich miejsce, czyli do kostnicy. Kobiecie grożą zarzuty defraudacji i zbezczeszczenia zwłok.

Erika miała być zdziwiona, gdy dowiedziała się, że jej bliski zmarł. Śledczy ustalili, że staruszek nie żył już na kilka godzin przed przybyciem do szpitala. Biegli wykażą, czy mężczyzna odszedł śmiercią naturalną. Jeśli nie, do listy zarzutów może dojść usiłowanie zabójstwa.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Mulher leva pessoa morta para sacar R$ 17 mil em banco | CNN PRIME TIME

Chciała wyłudzić pożyczkę na martwego wujka

"To dobra kobieta i ma świetną córkę, która jej teraz potrzebuje. Bardzo dbała o swojego wujka. Wierzymy w niewinność Eriki" - czytamy w oświadczeniu obrony.

Podobna historia wydarzyła się w 2022 r. w Carlow w Irlandii. Po śmierci 66-letniego Peadara Doyle'a jego siostrzeniec zabrał ciało wujka na pocztę. W ten sposób chciał przywłaszczyć sobie emeryturę w wysokości ok. 1065 zł.

Źródło: CNN Brazil

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Zatarra,zgłoś
Haha. Ja do kluczyków przypiąłem słonika i nikt się nie burzy; ale każdy, jak mu tam... Gdyby nie zagrożenie truim jadem, to w ogóle nie widziałbym nic zdrożnego.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się