Bosak & Mentzen Na Żywo. Problem ze spotkaniem w Lublinie

Problemy Konfederacji. Bosak i Mentzen robią dobrą minę do złej gry

Źródło zdjęć: © Facebook - Konfederacja
Maja Kozłowska,
29.09.2023 10:30

Konfederacja walczy o wywrócenie stołków, ale na razie potyka się o własne nogi. Konwencja Bosak & Mentzen Na Żywo znowu zderzyła się ze ścianą.

Do wyborów parlamentarnych coraz bliżej - Polaków dzielą od nich już prawie dokładnie tylko dwa tygodnie. Wszystkie partie mobilizują swoje siły i do końca walczą o niezdecydowanych wyborców oraz tych, którzy wahają się przed uczestniczeniem w głosowaniu.

Aktualnie sondaże wskazują na dominację PiS, aczkolwiek wygrana przez nich wyborów i ponowne utworzenie samodzielnego rządu są niepewne. Konfederacja według zapowiedzi liderów dąży do 15 proc. poparcia, obecnie cieszy się zaufaniem 9,5 proc. uprawnionych do głosowania (sondaż IBRiS dla onet.pl).

Zakulisowo partia jednak zmaga się z "drobnymi" kłopotami. Przypominamy, że w Poznaniu nie odbyło się spotkanie Piwo z Mentzenem, natomiast występ w ramach trasy Bosak & Mentzen na Żywo (tutaj sprawdzicie naszą relację z pierwszego "show") kilkakrotnie zmieniał lokalizację. Najpierw działanie lokalsów sprawiło, że Międzynarodowe Targi Poznańskie odmówiły politykom wynajmu sali, później taką samą decyzję podjął zarząd Enea Stadion. Konwencja została przeniesiona na parking przy obiekcie, jednak i na to nie zapadła zgoda. Finalnie scenę pod chmurką ustawiono na Placu Wolności, gdzie doszło do konfrontacji Sławomira Mentzena z Ryszardem Petru.

trwa ładowanie posta...

Konfederacja z problemami. Nigdzie ich nie chcą?

Konserwatywna partia chętnie chwali się gigantycznym zaangażowaniem wyborców oraz dużą frekwencją na wszystkich spotkaniach. Co prawda Wielka Konwencja Konfederacji w katowickim Spodku zdawała się świecić pustkami, ale...

trwa ładowanie posta...

Okazało się, że Poznań to niejedyne miasto, które odmawia BosakowiMentzenowi wynajmu lokali. Do konfliktu doszło także w Lublinie, gdzie Hotel Victoria nie zgodził się zostać gospodarzem spotkania Konfederacji.

Przyczyną odmowy miała być nie sympatie polityczne, a "absurdalna umowa".

"Wszystkie ewentualne koszty, też straty, musielibyśmy pokryć z własnej kieszeni" - mówi w komentarzu dla portalu jawnylublin.pl osoba zajmująca się marketingiem w Hotelu Victoria. Dodaje, że kontrakt nie zawierał wzmianki o obowiązku zachowania pomieszczenia w stanie sprzed jego udostępnienia.

Bosak i Mentzen Na Żywo
Bosak i Mentzen Na Żywo (Marcin Fijalkowski Maffoto , Facebook - Konfederacja)

Konfederacja komentuje decyzję Hotelu Victoria. Nie przyznają się do niekorzystnej umowy

"Na świeżym powietrzu będzie nam lepiej. To nie jest tak, jak w niektórych innych miastach. Nikt nam umowy nie wypowiedział" - powiedział dla portalu jawnylublin.pl Bartłomiej Pejo, jedynka Konfederacji w okręgu lubelskim.

Wersję partyjnego kolegi potwierdza Rafała Meklera startujący do Sejmu z miejsca nr 2: "Sprzyja nam pogoda. Podczas imprezy jest wiele fajerwerków, więc zamykanie się w sali byłoby ze szkodą dla widowiska".

Przypominamy, że imprezy Konfederacji bywają szczodrze zakrapiane i ich liderzy nieszczególnie się na nich hamują. Nic dziwnego, że właściciele Hotelu Victoria woleli zabezpieczyć się przed ewentualnymi szkodami.

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 7
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 38
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 5
  • emoji kupka - liczba głosów: 22
Nicki,zgłoś
Portal prowadzony przez dzieci co nie znają ostatnich 40 lat polityki w Polsce. Stąd pisanie takich dyrdymałów! Autorce proponuję zdjąć tęczowe okulary bo świat poza ekranem komputera czy smartfona wygląda zupełnie inaczej. Niepozdrawiam, wróć do szkoły!!
Odpowiedz
3Zgadzam się1Nie zgadzam się
Kosmiczne jaj,zgłoś
Mentzen, porażka, 10 milionów aportem włożone jako wartości niematerialne i prawne, są dokumenty jawne, gdzie wypisuje bzdury, 10 milionów to niby konserwacja maszyny do kawy czyli koszt, jedyne co ma to mazda3, wydał ponad milion po 2-3 miesiącach działania kancelarii , dokładnie biura porad podatkowych, ktoś mu dał kasę bez potwierdzenia, zgadnijcie kto mógł dać co chce rozbić Unię, słaby gość, skompromitowany bez wiedzy, rozszarpany przez Petru, w pracy dyplomowych kogość cytaty, pełne zdania, myśli przepisane daje się w cudzysłów, a nie wali się w czambuł jako swoje, to każdy licealista wie, inaczej plagiat, skąd to cudo wylazło , dzisiejsza powyższe wiadomości na koncie redaktora na YouTube, posłuchajcie, a inteligentni przeżyją szok
Odpowiedz
8Zgadzam się13Nie zgadzam się
Jak łubin.,zgłoś
Nawet nie kosić, po prostu zaorać. Jak się rozłoży, może wyrośnie na tym coś porządnego.
Odpowiedz
10Zgadzam się3Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 34