Pierwsza parlamentarzystka z zespołem Downa. "To bezprecedensowe"
Hiszpania osiągnęła przełomowy moment, wybierając Mar Galcerán pierwszą parlamentarzystką z zespołem Downa w Europie. Mar, zaangażowana postać polityczna, zobowiązała się do likwidacji barier dla osób z niepełnosprawnościami.
Mar Galcerán jest zaangażowana w politykę przez całe swoje dorosłe życie. W wieku 18 lat wstąpiła do konserwatywnej hiszpańskiej Partii Ludowej i pięła się po szczeblach kariery. Przez ponad dwie dekady pracowała jako urzędniczka, zdobywając doświadczenie i poznając realia życia politycznego. Jej upór w końcu się opłacił.
Podobne
- Polityk rezygnuje ze stanowiska. Ujawnili, co robi jego córka
- Spotkanie Friza z MrBeastem. Komentarze internautów bezlitosne
- Zaprasza do fanklubu Putina. Startuje z list Konfederacji
- Który z polityków na okładkę "Vogue"? Parlamentarzyści odpowiadają
- Nie chciał zwalniać za orientację i poglądy. Wyleciał z pracy
Hiszpania wybrała parlamentarzystkę z zespołem Downa
W maju ubiegłego roku nazwisko 45-letniej Galcerán znalazło się na liście kandydatów Partii Ludowej w wyborach regionalnych w Walencji we wschodniej Hiszpanii. Niedługo potem Mar uzyskała mandat w parlamencie regionalnym Corts Valencianes.
To bezprecedensowe. Społeczeństwo zaczyna dostrzegać, że osoby z zespołem Downa mogą wiele wnieść. Ale to bardzo długa droga
Zdaniem hiszpańskiej reprezentacji osób z zespołem Downa Galcerán jest pierwszą osobą w Europie, która weszła do parlamentu regionalnego lub krajowego. "Nie słyszeliśmy o nikim innym" - powiedział Agustín Matía Amor z Down España. "To ogromny krok naprzód i przykład prawdziwej inkluzji".
Mar Galcerán to nie tylko symbol postępu w inkluzji społecznej, ale także dowód na to, że determinacja i zaangażowanie mogą przynieść znaczące zmiany. Jej historia stanowi inspirację dla innych osób z zespołem Downa oraz dla wszystkich, którzy wierzą w równość i otwartość w polityce.
Popularne
- SmileLandia istnieje? Wyjaśniamy, o co chodzi w nowym trendzie
- Popek poleciał do Turcji zrobić zęby. Efekt jego metamorfozy jest niesamowity
- Ikea wypuściła własne blind boxy. W środku m.in. ikoniczne rekiny-blåhaje
- Wersow testuje Burgera Drwala. Jak oceniła króla zimy z McDonald's?
- Influencer podzieli się empatią. Pod warunkiem, że zapłacisz
- Mata wydał mocny kawałek. W "sorry, taki jestem ;)" zdradza, dlaczego podpisał Fagatę [OPINIA]
- Zamknęli influencerów w więzieniu? Premiera "Eksperyment: Odsiadka" już za kilka dni
- Bagi pożegna się z Kryształową Kulą? Tak odpowiedział na krytykę
- Olivia Dean vs Ticketmaster. Artystka żąda TAŃSZYCH biletów na własne koncerty





