Ceny jedzenia na Open'er szokują.

Paragony grozy z Open'era. Inflacja dotarła też na festiwal

Źródło zdjęć: © canva, mat. własne
Marta Grzeszczuk,
28.06.2023 10:15

Rozpoczął się Open'er 2023. Również na terenie festiwalu nie sposób zapomnieć o tym, jak drastycznie podrożało jedzenie.

Open'er 2023 zaczyna się w środę 28 czerwca naprawdę mocnymi propozycjami muzycznymi. Na głównej scenie, po raz pierwszy w Polsce, wystąpią Lizzo i Lil Nas X. Artystka jest już w kraju, 27 czerwca bawiła się na warszawskim koncercie Beyoncé.

Mała pizza kosztuje ponad 40 PLN
Mała pizza kosztuje ponad 40 PLN (mat. własne)

Na festiwalowiczów czekają w 2023 r. intensywne wrażenia, nie tylko muzyczne. Tętno na terenie imprezy mogą podnieść również ceny jedzenia. Za najprostszą pizzę zapłacimy aż 36 zł. Ciepła kanapka z salami i z serem kosztuje 30 zł. Jedzenie na festiwalu nigdy nie było tanie, ale widać dość równy skok wszystkich cen o 10 proc. w stosunku do 2022 r.

Ciepła kanapka to koszt min. 30 zł
Ciepła kanapka to koszt min. 30 zł (mat. własne)

Na teren festiwalu nie można wnosić jedzenia i napojów, co - jak widać - kończy się śrubowaniem cen jak na lotniskach. Od tego zakazu są drobne wyjątki. Regulamin dostępny na opener.pl dopuszcza przyniesienie własnych batoników i "otwartych opakowań z jedzeniem w niewielkich ilościach". Zabronione są "kanapki w opakowaniu foliowym aluminiowym w dużych ilościach", dozwolone - pojedyncze sztuki.

Z czego wynika szalejąca w Polsce inflacja?

trwa ładowanie posta...

Przełykając kolejną w ostatnich miesiącach gorzką pigułkę inflacyjną, warto wiedzieć o najnowszych danych Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Prawie 50 proc. inflacji w Europie, w ciągu ostatnich dwóch lat, to wynik nieuzasadnionego podnoszenia cen (i zysków) przez korporacje. Korzystając z głośnego i realnego wzrostu kosztu surowców, firmy podniosły ceny jeszcze bardziej i odnoszą rekordowe zyski.

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 19
Socjolog,zgłoś
Po co chodzić na festiwal tandetnej plastikowej muzy i jeszcze dorabiać nieuczciwych organizatorów chcących czerpać niczym nie uzasadnione zyski nawet najedzeniu i napojach. Proponuję nie chodzić i nie dorabiać cwaniaczków...
Odpowiedz
2Zgadzam się0Nie zgadzam się
PAJDUS,zgłoś
Najlepszy jest New York z sosem Rosyjskim 🤣😭🤣
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
nostradamer,zgłoś
takie ceny były na openerze od zawsze, pamiętam je dobrze jeszcze sprzed pandemii, nakręcacie sensacje...
Odpowiedz
4Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 6