Papież Franciszek sprzeciwia się surogacji

Papież Franciszek nie popiera surogacji. Zapomniał o jednym szczególe

Źródło zdjęć: © Getty Images, Vatican Media / Getty Images, Vatican Media
Weronika Paliczka,
11.01.2024 14:45

Papież Franciszek podzielił się z wiernymi swoim podejściem do surogacji. Głowa Kościoła katolickiego określiła zjawisko jako jedno z zagrożeń 2024 roku.

Papież Franciszek jest osobą pełną sprzeczności. Z jednej strony Głowa Kościoła katolickiego wyraża zgodę na chrzczenie dzieci par jednopłciowych urodzonych w wyniku surogacji, z drugiej natomiast - sprzeciwia się zjawisku. W wystąpieniu dotyczącym polityki zagranicznej w 2024 r. duchowny wyraził bunt przeciwko surogacji.

Papież Franciszek nie zgadza się na "macicę na wynajem"

W przemówieniu skierowanym do akredytowanych do Watykanu ambasadorów papież Franciszek poruszył temat surogacji, określając ją "problemem 2024 roku". Duchowny powiedział, że "życie nienarodzonego dziecka musi być chronione i nie może być tłumione ani zamieniane w przedmiot handlu". Uważam za ohydną praktykę tzw. macierzyństwa zastępczego, która stanowi poważne naruszenie godności kobiety i dziecka, oparte na eksploatacji sytuacji materialnych matki" - powiedział papież Franciszek w trakcie przemówienia.

Franciszek podkreślił, że dziecko to dar, nie powinno więc być traktowane jako "podstawa umowy handlowej". Duchowny wezwał do zakazu surogacji, aby "uniemożliwić tę praktykę na całym świecie". Głowa Kościoła nazwała macierzyństwo zastępcze "macicą na wynajem". Kościół katolicki potępia także zapłodnienia pozaustrojowe, które stosowane są przez pary cierpiące na niepłodność.

Maryja była surogatką?

Internauci na X zauważyli, że jedna z najważniejszych postaci w Kościele katolickim była surogatką. Mowa o Maryi, która została zapłodniona przez Boga. Kobieta następnie urodziła dziecko, którego losem sterował ktoś inny - jest więc faktycznym przykładem surogatki. Jedna z osób komentujących stwierdziła, że być może wypowiedź o surogacji jest formą przyznania przez Papieża Franciszka racji teorii o Maryi - surogatce.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 7
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
hanek,zgłoś
Towarzyszko Weroniko, wy tak na trzeźwo, czy już dziś było jakieś wciąganie kreski? Debilizm i prymitywizm tekstów na tym żałosnym portaliku bije wszelkie rekordy. Najciekawsze jest to, że "dziennikarzy" udają tu aktywiszcza, które mają problemy z poprawnym posługiwaniem się polszczyzną. Może przodkowie pochodzą zza Donu?
Odpowiedz
5Zgadzam się1Nie zgadzam się
Olopolo,zgłoś
Uwielbiam kiedy duchowi abnegaci zabierają się za interpretację Objawienia ...
Odpowiedz
4Zgadzam się1Nie zgadzam się