Nowy Jork walczy z plagą szczurów. Gryzonie będą faszerowane antykoncepcją?
Nowy Jork na poważnie bierze się za problem nadmiernej populacji szczurów w mieście. Radni będą debatować nad naprawdę szokującym projektem.
Szczury, choć bardzo mądre, traktowane są jak szkodniki. Nic dziwnego - bywają agresywne i roznoszą różne choroby. Niektóre miasta są szczególnie narażone na obecność niechcianych współlokatorów. W Polsce gryzonie nadzwyczajnie upodobały sobie Wrocław, natomiast w USA od lat panoszą się w Nowym Jorku.
Podobne
- Cztery tony marihuany poszły z dymem. Policja nie miała żadnej litości
- LEGO Animal Crossing. Jak będą wyglądały zestawy klocków?
- "Toksyna zagrażająca zdrowiu". Nowy Jork podejmuje drastyczne kroki
- Wpadka w Moskwie. Nagranie z laureatkami konkursu piękności
- Historia jak z fanfika. Przypadkiem poznał Harry'ego Stylesa
Nie ma się czemu dziwić. Popkulturowa stolica Stanów dopiero niedawno odkryła, że worki ze śmieciami warto chować do kontenerów, by nie walały się po ulicy, rozsiewając smród i przyciągając zwierzęta. Kolejnym krokiem w walce ze szczurami po wprowadzeniu plastikowych kubłów do powszechnego użytku, jest... karmienie gryzoni antykoncepcją.
Dalsza część artykułu pod materiałem wideo
CAROLINE DERPIEŃSKI odpowiada NA ZARZUTY o zmyśleniu KARIERY | Vibez Talk
Nowy Jork zamierza kontrolować populację szczurów dzięki antykoncepcji
Nad tym szalonym projektem będą wkrótce debatować radni Nowego Jorku. Projekt ustawy zawiera propozycję wprowadzenia na ulicę ContraPestu - środka zmniejszającego płodność samic i samców szczurów. Antykoncepcja byłaby podawana w wypełnionych tłuszczem granulkach.
Jeśli ustawa zostanie zatwierdzona przez radę miasta, najpierw będzie wprowadzony trwający 12 miesięcy okres pilotażowy. W tym czasie ampułki z środkiem antykoncepcyjnym dla gryzoni zostaną ulokowane w dwóch najbardziej zaszczurzonych obszarach Nowego Jorku.
Członek rady i zarazem sponsor ustawy, Shaun Abreu, uważa, że projekt ma szansę na powodzenie. Podkreśla, że mniejsza ilość śmieci na ulicach sprawi, że zwierzęta będą niejako zmuszone do konsumowania granulek z ContraPestem.
W temacie lifestyle
- Friz i Wersow promują ślubny dokument. "Najchętniej zaprosilibyśmy Was wszystkich na nasze wesele…"
- Dostała mandat za... miałczenie kota. Jest oburzona decyzją pracowników kolei
- Magical wyrzekł się swojej rodziny. To już oficjalne...
- Jelly Frucik szykuje collab z Viki Gabor? Internauci węszą nową piosenkę
Popularne
- McDonald's przywraca kultowe produkty. Klasyki wracają już wkrótce!
- Nowy obrzydliwy trend. Szon Patrol ruszył na polowanie
- Mężczyzna wyrwał chłopcu czapkę, którą ten dostał od tenisisty. Fejkowe oświadczenie lata po X
- Rodzice Lily Phillips szczerze o córce. Nie powstrzymali łez
- VIRAL Kebab On Tour - kultowy foodtruck zawita do Kielc oraz wróci do korzeni w Krakowie!
- Szokujące słowa księdza. W małżeństwie "pod groźbą grzechu nie można odmówić współżycia"
- Wyrzuciła go z hotelu. Reakcja Karoliny z DRE$$CODE na piosenkę Eryka Moczko
- Naprawdę to zaśpiewali. Afera na rozpoczęciu roku szkolnego
- Uczniowie załamani planami lekcji. Szkoła do późnego wieczoru?