Maksym Gavrylenko chce kupić mamie dom za pieniądze z Minecrafta

Uczeń z Ukrainy kupuje dom mamie. Zarobił na "Minecrafcie"

Źródło zdjęć: © Minecraft, PA Media
Konrad SiwikKonrad Siwik,11.06.2023 20:03

Rodzice powtarzali ci, że grając na komputerze, nie uciułasz nawet na jedzenie? Uczeń z Ukrainy właśnie udowodnił, że byli w błędzie. 17-letni Maksym, dzięki "Minecraftowi" zarobił tyle, że zamierza kupić mamie nowy dom.

Maksym Gavrylenko to pochodzący z Ukrainy uczeń Lomond School w Wielkiej Brytanii, który przy okazji pobierania nauk, stworzył intratny biznes. Udowodnił też, że na graniu w gry wideo można nieźle zarobić.

Nastolatek ze swojego pokoju w internacie prowadził dla zabawy z kumplami serwer "Minecrafta". Kupił go w 2021 r. za 1000 funtów (ok. 5,1 tys. zł). W kolejnych latach wprowadził w nim wiele znaczących ulepszeń, które doprowadziły do gwałtownego wzrostu popularności serwera i przyciągnięcia ogromnej liczby graczy.

Lukratywna oferta zakupu serwera

W końcu pojawili się reklamodawcy, wartość serwera wrosła, a do Maksyma trafiła lukratywna oferta zakupu złożona przez firmę z branży gier wideo.

- Nigdy nie wyobrażaliśmy sobie, że rozwinie się to w realną okazję biznesową, ale dzięki wskazówkom mojego brata, który pracuje w branży technologicznej, oraz szkoły zostałem zachęcony do zbadania możliwości przekształcenia tego w coś większego - powiedział Maksym w rozmowie z agencją PA Media.

trwa ładowanie posta...

Nastolatek kupuje dom mamie

Choć 17-latek nie zdradził zarobionej kwoty, zapewnia, że wystarczy mu, żeby kupić mamie nowy dom. Kobieta w wyniku wojny w Ukrainie została zmuszona do opuszczenia ojczyzny.

- Jestem bardzo dumny, że udało mi się przekształcić moją pasję w dochodowy biznes i planuję zająć się moją mamą. W wyniku wojny została zmuszona do opuszczenia swojego domu, przez co pozostaje bez dachu nad głową. Kupienie jej posiadłości sprawi, że wszystkie godziny spędzone nad tym projektem będą tego warte - wyjaśnia Maksym.

Obecnie matka Maksyma przebywa w Portugalii z przyjaciółmi, ale zamierza osiedlić się blisko syna. Jednak część jego rodziny, w tym siostra i dziadkowie, nadal przebywają w Ukrainie.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0