Liczne zapalenia płuc w Chinach

Liczne przypadki zapalenia płuc. Nowa epidemia?

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwia Ruta,
24.11.2023 17:15

W Chinach zaczęto odnotowywać liczne przypadki zapalenia płuc. WHO prosi o wyjaśnienia od pekińskich władz.

Gospodarka powoli wraca do normy po pandemii COVID-19. Ludzie starają się żyć, jak za czasów przed lockdownem. Wirus niewątpliwe zmienił postrzeganie świata przez społeczeństwo. Do Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) trafiają pierwsze informacje odnośnie coraz częstszych zapaleniach płuc na terenie północnych Chin. WHO prosi o głębsze wyjaśnienia.

Wzmożone przypadki zapaleń płuc w Chinach

WHO skontaktowała się z władzami w Pekinie, aby ci przekazali im więcej informacji na temat niewyjaśnionychwzmożonych chorób płucnych. Z pierwszych raportów wynika, że zapalenie dotyka głównie dzieci. Światowa Organizacja Zdrowia we wpisie opublikowanym na platformie X podkreśla:

Nie jest jasne, czy są one związane z ogólnym wzrostem liczby infekcji dróg oddechowych, zgłaszanym wcześniej przez chińskie władze, czy też są to odrębne zdarzenia.

Liczne zapalenia płuc w Chinach
Liczne zapalenia płuc w Chinach (Canva)

Portal Radio Wolna Azja donosi, że szpitale znajdujące się w północnej części Chin są "przepełnione dziećmi chorującymi na bakteryjną postać zapalenia płuc". RFA informuje, że obecnie trzeba czekać do 24 godzin, żeby zostać przyjętym na oddział. Dodatkowo tajwański portal FTV News zdradza, że rodzice chorych dzieci zastanawiają się, czy władze "ukrywają epidemię".

Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ

Liczne zapalenia płuc w Chinach
Liczne zapalenia płuc w Chinach (Canva)

W połowie listopada Narodowa Komisji Zdrowia zaznaczała, że w Chinach trwa szczyt sezonu chorobowego, stąd zwiększona liczba przypadków zapalenia płuc. Wzrost zachorowań prawdopodobnie jest skutkiem zniesienia restrykcji po pandemii. WHO apeluje o zachowanie spokoju i przestrzeganie podstawowych zasad higieny oraz stosowanie środków zapobiegawczych rozwoju chorób.

Źródło: Nauka w Polsce

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0