Książulo tematem na UW

Książulo fenomenem na UW. "Się porobiło się"

Źródło zdjęć: © Instagram, UW
Konrad SiwikKonrad Siwik,13.05.2024 17:15

Książulo, jeden z najpopularniejszych polskich youtuberów, stał się obiektem badań studentów Marketingu na Uniwersytecie Warszawskim. Zgodnie z zapowiedzią jednego ze studentów "ma być z tego całe wydarzenie".

Szymon Nyczke, znany również jako Książulo, to popularny polski youtuber gastronomiczny, który zasłynął z filmów recenzujących jedzenie. Jego kanał, pierwotnie o nazwie KolorowyVlog, istnieje od ponad dekady, jednak prawdziwą popularność Książulo zdobył w ostatnich latach dzięki filmom, w których krytykował ceny i jakość dań w lokalach w całej Polsce.

Książulo w swoich recenzjach skupia się głównie na kebsach i innych tanich fastfoodach. Nie powstrzymało go to jednak przed krytykowaniem kuchni Magdy Gessler czy cateringu od Anny Lewandowskiej i innych celebrytrów. Co ciekawe działalność Szymona wielokrotnie przyczyniła się do wzrostu zainteresowania lokalami, a nawet uratowania niektórych z nich. Tak było np. z cukiernią, która sprzedaje kultowe rurki z kremem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Czarek Czaruje o walce z SZALONYM REPORTEREM, SEQUENTO, CLOUTMMA, ILUZJI i BIZNESIE

Studenci marketingu badają fenomen Książula

Trudno się dziwić, że fenomen Książula dotarł na uczelnię, gdzie stał się studium przypadku. Jeden z fanów Książula poinformował go o tym fakcie w wiadomości prywatnej, pisząc:

"Siema, jak coś jesteś tematem zajęć na Uniwersytecie Warszawskim na marketingu. Mamy badać twoją markę wartości i ogólny wpływ na ofertę gastronomiczną. Typ gadał o tobie 1,5 h i twoim fenomenie. Każdy aspekt twojej działalności omawialiśmy, więc jesteś fenomenem na uczelni" - napisał fan do Książula.

Gość powiedział, że twój przypadek możemy rozłożyć na wiele badań, więc jak zrobimy badanie, to podeślę, bo ma być całe wydarzenie z tego

- zapowiedział student UW

Książulo krótko skomentował tę wiadomość, pisząc: "Się porobiło się".

Książulo tematem na UW
Książulo tematem na UW (Instagram)

Popularność Książula z pewnością nie jest przypadkiem. Youtuber słynie ze szczerych recenzji jedzenia, krytyki drożyzny i niskiej jakości dań na jarmarkach bożonarodzeniowych, a także z bezkompromisowego wyrażania swoich opinii.

Zainteresowanie studentów Marketingu Uniwersytetu Warszawskiego jego osobą i działalnością świadczy o tym, że Książulo stał się nie tylko internetowym fenomenem, ale również interesującym z marketingowego punktu widzenia studium przypadku. Będzie ciekawie obserwować, jakie wnioski na temat marki Książula i jego wpływu na ofertę gastronomiczną wyciągną studenci podczas swoich badań.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0