Karta SIM za 3,4 mln zł

Karta SIM za 3,4 mln zł. Unikalny numer zachwycił bogaczy

Źródło zdjęć: © Getty Images, Instagram
Konrad SiwikKonrad Siwik,03.04.2024 17:19

Dubaj znany jest z przepychu i luksusu, a teraz miasto to po raz kolejny udowodniło, że nie ma sobie równych w kwestii ekstrawagancji. Podczas niedawnej aukcji karta SIM z wyjątkowym numerem telefonu została sprzedana za oszałamiającą kwotę 871 412 dolarów, co w przeliczeniu na złotówki daje ponad 3,4 mln zł.

Wyjątkowy numer telefonu, składający się z łatwych do zapamiętania cyfr [058 7777777], wzbudził ogromne zainteresowanie wśród licytujących. Aukcja odbyła się w prestiżowym hotelu w Dubaju i przyciągnęła tłumy bogatych inwestorów. Ostatecznie karta SIM trafiła w ręce szczęśliwego nabywcy, który był gotów zapłacić za nią astronomiczną kwotę 871 412 dol. (7 26 38 333,65 rupii). Za taką sumę spokojnie można kupić luksusowe mieszkanie i samochód.

trwa ładowanie posta...

Numer telefonu symbolem bogactwa

Wysoka cena karty SIM z unikalnym numerem nie dziwi w kontekście specyfiki Dubaju. W tym bogatym mieście luksusowe samochody, imponujące wille i ekskluzywne gadżety są symbolem statusu. Posiadanie wyjątkowego numeru telefonu stało się więc kolejnym elementem tej prestiżowej gry.

Warto dodać, że sprzedaż unikalnych numerów telefonów czy tablic rejestracyjnych to w Dubaju zjawisko dość powszechne. W przeszłości zdarzało się, że tego typu karty SIM osiągały ceny rzędu kilku milionów dolarów. Najdroższy numer telefonu w historii sprzedano w 2006 r. w Katarze za ok. 7 mln dolarów.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

CAROLINE DERPIEŃSKI odpowiada NA ZARZUTY o zmyśleniu KARIERY | Vibez Talk

Aukcja karty SIM z unikalnym numerem w Dubaju po raz kolejny pokazuje, że dla niektórych osób luksus nie zna granic. Inwestowanie pokaźnych sum w rzadkie i prestiżowe dobra, takie jak wyjątkowy numer telefonu, staje się coraz bardziej popularne wśród bogatych mieszkańców Dubaju i innych miast Zatoki Perskiej.

Choć dla wielu osób taka kwota za kartę SIM może wydawać się absurdalna, dla bogatych mieszkańców Dubaju jest to kolejny sposób na podkreślenie swojego statusu.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 9