Kanye West odgraża się Taylor Swift

Kanye West nie skończył z Taylor Swift. Kolejna odsłona wojny

Źródło zdjęć: © Brad Barket / Getty Images for Fast Company
Weronika Paliczka,
14.02.2024 11:45

Konflikt Kanye Westa i Taylor Swift trwa od wielu lat. Raper ma ewidentny problem związany z amerykańską wokalistką. Teraz Kanye zapowiada detronizację Swift.

Kanye West rozpoczął słowne przepychanki z Taylor Swift w 2009 r. Raper przerwał wówczas przemówienie artystki z okazji wygrania VMA's za najlepszy żeński teledysk do piosenki "You belong with me". Od tego czasu West wielokrotnie atakował Taylor Swift, m.in. w swojej piosence "Famous".

Miał być szczęśliwy wieczór, ale Kanye West zniszczył wszystko

Kariera Taylor Swift zaczęła rozkręcać się w 2006 r., wraz z premierą debiutanckiego krążka "Taylor Swift". Gdy w 2009 r. otrzymała nagrodę VMA's, była pierwszą artystką country w historii, która tego dokonała. Statuetka była jedną z pierwszych zdobytych przez Swift. Moment triumfu popsuł jednak Kanye West, który odebrał artystce mikrofon, aby powiedzieć: "Yo, Taylor, naprawdę się cieszę, pozwolę ci dokończyć, ale Beyoncé nakręciła jeden z najlepszych filmów wszechczasów!". Artysta odniósł się do teledysku "Single Ladies (Put a Ring on It)", który również był nominowany w tej kategorii.

Beyonce na ratunek Taylor Swift

Taylor powiedziała reporterom: "Stałam na scenie i byłam bardzo podekscytowana, ponieważ właśnie zdobyłam nagrodę, a potem byłam naprawdę podekscytowana, ponieważ na scenie był Kanye West… A potem już nie byłam podekscytowana." Po komentarzu Westa artystka nie dokończyła przemówienia. Sytuację uratowała Beyonce, która odbierając statuetkę za najlepszy teledysk, powiedziała: "Pamiętam, jak mając 17 lat wygrałam swoją pierwszą nagrodę MTV z Destiny’s Child i była to jedna z najbardziej ekscytujących chwil w moim życiu. Dlatego chciałabym, aby Taylor wróciła na scenę i miała swój moment".

Kanye przeprosił Taylor we wpisie na blogu, jednak przeprosiny zostały szybko usunięte. Jego zachowanie zostało potępione przez wiele osób z show-biznesu, a także ówczesnego prezydenta Baracka Obamę. Osobiste przeprosiny od Westa Miss Americana otrzymała dwa dni później, po występie w programie "The View".

Konflikt między Taylor Swift i Kanye Westem trwa dalej

Choć Taylor SwiftKanye West wydawali się zażegnać spór i zakopać topory wojenne, wszystko zmieniło się, gdy w 2016 r. raper wydał piosenkę "Famous". West nawija w niej: "Czuję, że ja i Taylor nadal moglibyśmy uprawiać s*ks. Dlaczego? Dzięki mnie ta s*ka stała się sławna". Swift miała zgodzić się na początkową wersję tekstu, która pomijała słowa "I made that b*tch famous". West poszedł jednak o krok dalej i w teledysku do singla przedstawił nagą figurę Taylor Swift. W obronie byłego męża stanęła m.in. Kim Kardashian.

W odpowiedzi na "Famous" Taylor Swift nagrała piosenkę "This is why we can't have nice things", która znalazła się na albumie "Reputation". W 2023 r. Swift przyznała, że wojna z Kanye kosztowała ją jej zdrowie psychiczne.

Kanye West pobił Taylor Swift

Teraz Kanye West pochwalił się sukcesem. Jego utwory przebiły Taylor Swift na Spotify. Mowa o globalnych odsłuchaniach, które zmieniają się z minuty na minutę. 13 lutego Taylor Swift znalazła się na drugim miejscu podium. Wyprzedził ją jedynie The Weeknd. Kanye West wygrał w kategorii streamowanych albumów: "Vultures 1" znalazło się na pierwszym miejscu. Na trzecim miejscu uplasował się "Lover" Taylor Swift. To jednak nie koniec albumów Miss Americany w ogólnoświatowym zestawieniu. Piąte miejsce należało do "Midnights", a szóste - do "1989 Taylor's Version".

trwa ładowanie posta...

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0