Jaszczur się doigrał. Zgłosili patostreamera do prokuratury
Patostreamer Wojciech Olszański, znany jako Jaszczur, znajdzie się po raz kolejny pod lupą prokuratury. Mężczyzna zajął się promocją twórczości słynnego austriackiego akwarelisty.
Wojciech Olszański "Jaszczur" przekroczył kolejną granicę. Może to wydawać się trudne do uwierzenia, bo mówimy o osobie, która jest uczestnikiem wielu postępowań sądowych z powodu dyskryminujących i nienawistnych wypowiedzi. Olszański atakował LGBTQ+, Ukraińców, Żydów, dziennikarzy, polityków i szczepionki. Jest liderem partii Rodacy Kamraci. Tym razem podczas transmisji na żywo wziął na cel posła. Oprócz tego promował twórczość Adolfa Hitlera.
Podobne
- Jaszczur na celu prokuratury? Chcą zdelegalizować jego partię
- Jaszczur założył partię. Rodacy Kamraci wystartują w wyborach?
- Jaszczur i Ludwiczek skazani. To nie koniec kłopotów Rodaków Kamratów
- Oskar Szafarowicz boi się o przyszłość na UW? Zderzył się z rzeczywistością
- Mobilizują do pójścia na wybory. Szafarowicz: "Uczniowie przerośli Goebbelsa"
Jak informuje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, Jaszczur uczestniczył w streamie, w którym udział brali jego kompani - Marcin Osadowski "Ludwiczek" oraz Paweł Kondratowicz. Panowie podczas transmisji mieli promować książkę Adolfa Hitlera "Mein Kampf" oraz grozić posłowi Tomaszowi Treli z Lewicy.
Jaszczur znów się odpalił
OMZRiK alarmuje, że w audycji "gloryfikowano zachowania antysemickie i zachwalano zbrodniczą książkę Hitlera [...], mężczyźni grozili również posłowi Tomaszowi Treli".
Olszański wykrzykiwał, że skrzywdzi posła Trelę, a Paweł Kondratowicz groził, że będzie mu się przyglądał razem z innymi członkami faszystowskiej organizacji, jaką jest Kamractwo
Sprawa Jaszczura trafiła do prokuratury
OMZRiK zabezpieczył nagranie. Działacze zawiadomili Prokuraturę Okręgową w Łodzi o podejrzeniu popełnieniu przestępstwa przez osoby, które uczestniczyły w streamie.
Jaszczur czeka na uprawomocnienie wyroku jednego roku i ośmiu miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności. Dwóch pozostałych kompanów Jaszczura również ma swoje za uszami. OMZRiK przypomina, że Osadowski będzie odpowiadał przed sądem za groźby karalne, znieważania na tle narodowościowym i celowe potrącenie człowieka pojazdem mechanicznym w trakcie zgromadzenia publicznego.
"W sprawie Pawła Kondratowicza toczy się postępowanie karne w związku z groźbami, jakie rozpowszechniał wobec polityków" - przypomina OMZRiK.
Pomóż nam zmienić internet na lepsze. TUTAJ
Popularne
- Przełom w sprawie Buddy? Wiadomo, co z pieniędzmi z loterii
- 18-tka roku? Julia dostała Porsche i pokaz Czarka Czaruje
- Julia Żugaj proponuje prezent na Mikołajki za 300 zł? Fani pragną box z nową płytą
- Bagi i Magda wzięli ślub na parkiecie? Teraz wszystko układa się w całość
- Rosalía - po co komu, hity, skoro można mieć "LUX" - [RECENZJA]
- Bedoes 2115 zgolił włosy. Za tym ruchem stoi coś więcej?
- "Kiedyś ludzie mieli mniej". Hymn boomerów podbija TikToka
- Wersow poleciała samolotem do fryzjera. Teraz tłumaczy się widzom
- Koniec klasycznego języka? Liczba 67 została słowem roku





