Aleksandra Żelazowska uważa, że płaci zbyt wysokie podatki

Influencerka żali się na podatki. Kupiła mieszkanie w Warszawie

Źródło zdjęć: © @aleksandra_zelazowska Instagram, canva
Marta Grzeszczuk,
19.10.2023 16:30

Tiktokera Aleksandra Żelazowska tłumaczy, że płaci zbyt wysokie podatki. Tego samego dnia pochwaliła się również kupnem mieszkania w stolicy.

Tiktokerka o nicku alexxisola, czyli Aleksandra Żelazowska wiraluje na wszystkich mediach społecznościowych w związku z serią postów o tym, jak wysokie płaci podatki.

Czy influencerzy płacą zbyt wysokie podatki?

trwa ładowanie posta...

Żelazowska opublikowała na TikToku filmik, na którym "rwie włosy z głowy" w obliczu wysokości podatków, które odprowadza od swoich dochodów. Nagranie jest opatrzone komentarzem "Influ dużo zarabiają i mają super życie, to nawet nie jest praca". Odesłała również obserwatorów i obserwatorki na Instagram, gdzie uchyliła rąbka tajemnicy o swoich finansach.

Influencerce nie podoba się składka zdrowotna uzależniona od dochodu
Influencerce nie podoba się składka zdrowotna uzależniona od dochodu (@aleksandra_żelazowska)

Żelazowska nie jest zadowolona, że składka zdrowotna jest obecnie uzależniona od dochodu. Narzeka, że kosztuje ją przynajmniej 4 tys. zł miesięcznie. Nie mamy wglądu w finanse influencerki, ale składkę takiej wysokości płaci się obecnie, osiągając 46 tys. zł dochodu miesięcznie i nie wykazując żadnych kosztów prowadzenia działalności. Można zakładać, że Żelazowska zgłasza jakieś koszta, co oznacza, że jej miesięczny dochód jest jeszcze wyższy.

"Do lekarza i tak chodzę prywatnie"

Influencerka używa koronnego argumentu niektórych najlepiej zarabiających osób: "do lekarza i tak chodzę prywatnie". Ten argument bardzo łatwo można podważyć. Po pierwsze w razie poważnej choroby lub operacji (których oczywiście nikomu nie życzymy) również osoby zamożne wracają "pod skrzydła" publicznej ochrony zdrowia.

Po drugie influencerka zarabiająca wyłącznie na uwadze i zaangażowaniu swoich obserwatorów i obserwatorek, mogłaby mieć satysfakcję, że dokłada do systemu, który pozwala dbać o zdrowie tym z nich, których nie stać na prywatną opiekę medyczną. Osoby najlepiej zarabiające często gubią świadomość, że nie są w stanie osiągać swoich wysokich dochodów w próżni, że mają taką możliwość dzięki temu, że są częścią społeczeństwa.

Na szczęście Żelazowska nie przymiera głodem
Na szczęście Żelazowska nie przymiera głodem (@aleksandra_zelazowska)

Na szczęście "drakońska" składka zdrowotna nie przeszkodziła Żelazowskiej w zakupie mieszkania w Warszawie po trzech latach od założenia działalności. Influencerka pochwaliła się tym faktem na instagramowym story tego samego dnia, którego opublikowała posty o wysokości odprowadzanych podatków.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 7
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
kinia,zgłoś
Zakup własnego m2 w stolicy to nie jest jakiś wyczyn, nie jestem influ i nie zarabiam dziesiątek tysięcy, a wzięłam kredyt i kupiłam m2 na osiedlu pod dębami na Płochocińskiej. Dla chcącego i pracowitego nic trudnego.
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się