Modły w Turcji

"I się zaczęło". Polak nagrał, co słychać wieczorem w Turcji

Źródło zdjęć: © Taniepodrozovanie / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,07.07.2024 15:22

Damian z kanału na YouTube "Taniepodrozovanie" nagrał relację z wizyty w Turcji. Uświadomił planujących wizytę w tym kraju Polaków o pewnych dźwiękach, które mogą utrudniać wysypianie się.

Turcja to kraj położony na styku Europy i Azji, w którym turystyka jest jedną z wiodących gałęzi gospodarki. Odpowiada nawet za 12 proc. PKB kraju. Najpopularniejsze kurorty znajdują się w regionach takich jak Riwiera Turecka, Marmaris i Borum.

Turcja cieszy się dużą popularnością jako kierunek wakacyjny wśród Polaków. Jak podaje turystyka.wp.pl, tylko w 2023 r. ponad 1,5 mln Polaków postawiło na wypoczynek w Turcji. Było to niemal o pół miliona więcej polskich turystów niż w tym samym czasie przybyło ich do Chorwacji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Uciekł z nieistniejącego kraju. Teraz jest fanem Polski! "Rosja to inny świat" [Roman FanPolszy]

Co warto wiedzieć o Turcji?

Przed podróżą do Turcji warto poznać podstawowe informacje na temat tego kraju. Dominującą religią jest islam, który jest wyznawany przez prawie 99 proc. społeczeństwa. Nawet jeśli ktoś przed wyjazdem nie jest świadomy, jakiego wyznania są Turcy, istnieje duża szansa, że przekona się o tym na miejscu. Wszystko za sprawą nawoływań do modlitwy, które rozbrzmiewają z meczetów o różnych porach dnia i nocy.

Tak słychać modły w meczecie

Muezzin pięć razy dziennie wzywa wiernych do modlitwy. Jego wołanie jest bardzo głośne, a dla turystów mieszkających w pobliżu meczetu może wydawać się wręcz nieznośne. Przekonał się o tym Damian z kanału na YouTube "Taniepodrozovanie", który nocował w pobliżu meczetu w Ankarze, stolicy Turcji. Polak miał widok na świątynie z hotelowego okna.

- W zasadzie to pierwszy raz śpię z takim widokiem na tak olbrzymi meczet. Pewnie o piątej rano będzie pobudka tutaj

- - powiedział Damian.

Obawy Damiana spełniły się już o 23, kiedy muezzin wzywał na nocne modły: - No i się zaczęło. Głośnik jest dosłownie pod oknem - westchnął Polak, nagrywając bardzo głośny śpiew z minaretu.

Kolejny raz modły rozbrzmiały bardzo wczesnym porankiem. - 4:30 rano, pobudka, czas wstawać. Kurde, tak jakby ten głośnik był normalnie w pokoju. Aż uszy więdną - ocenił Damian.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

ANKARA - Co zobaczyć w stolicy TURCJI 🇹🇷 TURCJA NA WŁASNĄ RĘKĘ #1

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 12
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 92
  • emoji smutek - liczba głosów: 7
  • emoji złość - liczba głosów: 7
  • emoji kupka - liczba głosów: 61
cisza,zgłoś
a ja zmam miejsce w Turcji gdzie nie słychać tych wyjców
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
cisza,zgłoś
a ja zmam miejsce w Turcji, gdzie nie słychać tych wyjców
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się
Paul,zgłoś
Hm wypadało by uszanować kulturę i obyczaje kraju do którego się ubieramy to powinno być raczej naturalne, lecz nie koniecznie dla wszystkich. Po za tym ten pan sam wybrał sobie hotel w takiej odległości od meczetu. Więc co jęczysz człowieku następnym razem na urlop do Częstochowy człowieku i będziesz może zadowolony 😏🙂
Odpowiedz
21Zgadzam się7Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 49