Drożyzna w McDonald's

Horrendalne ceny w McDonald's. Rachunek wbił go w fotel

Źródło zdjęć: © Canva / Canva
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,25.07.2023 11:45

Pewien influencer złapał się za głowę, gdy przyszło mu zapłacić za sześć kawałków mięsa z McDonald's. Wpis o drożyźnie w restauracji ze złotymi łukami zdobył popularność w sieci.

Drożyzna uderza Polaków po kieszeniach. Zjawisko szczególnie mocno można odczuć w branży gastronomicznej, gdzie ceny rosną w zatrważającym tempie. Wyjście do knajpy czy zamówienie czegoś na dowóz jest dla wielu osób poważnym uszczupleniem domowego budżetu.

Wysokie ceny dotykają miłośników fast foodów. Tegoroczna edycja festiwalu pizzy w Pizza Hut zapisała się niechlubnie w historii jako wyjątkowo droga. Drożyzna nie ominęła również menu McDonald's, w którym wywindowała ceny do kosmicznie wysokiego poziomu. Refleksją na ten temat podzielił się streamer o pseudonimie Miszel.

Drożyzna w McDonald's

Twórca udostępnił na Twitterze screenshot z platformy do zamawiania jedzenia Pyszne.pl. Miszel chciał zamówić sześć Spicy Nuggets, czyli małych kawałków kurczaka w pikantnej panierce wraz sosem do wyboru. Cena wyniosła 20,60 zł.

"Prz***bane te ceny są" - podsumował Miszel.

Ceny w McDonald's
Ceny w McDonald's (Miszel , Twitter)

W ocenie sprawy musimy wziąć pod uwagę marżę, którą serwis do zamawiania jedzenia pobiera od lokalu. Według danych z portalu money.pl może to być nawet do 30 proc. od zamówienia. Zakładając nawet, że tak wysoka marża dla pośrednika jest zgodna z prawdą, cena blisko 20 zł za sześć kawałków kurczaka jest nadal niedorzeczna.

"Za taką cenę kupię kilo piersi z kurczaka i zrobię sama takie", "pamiętam, jak za tyle można było kupić 20 zwykłych nuggetsów", "ponad trzy zł za jednego nuggetsa", "już prawie jak restauracja premium", "za tyle to ja obiad dobry będę mieć", "to jest już dramat", "cena wyższa niż w Holandii, o zarobkach nie wspominając". To tylko niektóre komentarze we wpisie Miszela pod adresem McDonald's.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 14
Kimmi,zgłoś
Dlatego ja się przestałem tam stołować. W ogóle przerzuciłem się na gotowanie w domu. Jeszcze 4 lata z pisem i nawet ma gotowanie w domu nie bedzie mnie stać.
Odpowiedz
5Zgadzam się1Nie zgadzam się
Janusz,zgłoś
Najlepszy tekst ze mozna samemu zrobic taniej. Od kiedy gdy stolujesz sie na miescie masz miec cene najtanszego towaru i nic za zrobienie, nic za pracownikow, nic za nazwe lokalu, nic za utrzymanie parkingu, nic za podatki. Ogarnijcie sie i przestancie drukowac te debilne teksty ze jedzenie drogie to nad morzem to mcdonald to warszawa
Odpowiedz
4Zgadzam się8Nie zgadzam się
Ronald M.,zgłoś
no to czas wrócić do kanapek z jajkiem na twardo , kajzerką z sałatą i pomidorem . No i nie zapomnijmy o pasztetowej . Zdrowe i eko ......nomiczne :-)
Odpowiedz
2Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 5