Doja Cat podpadła fanom z Filipin

Doja Cat pożera ptaki żywcem? Artystka podpadła fanom

Źródło zdjęć: © Doja Cat / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,20.09.2023 18:00

Doja Cat wypuściła piosenkę "Balut", która wzbudziła duże kontrowersje. Wszystko z powodu tego, jak artystka tłumaczy tytuł utworu. Okazało się, że gwiazda nie rozumie filipińskiej kultury, skąd zaczerpnęła inspirację.

Doja Cat podsyca napięcie przed premierą jej nowego albumu "Scarlet". Artystka zaplanowała premierę krążka na 22 września. Wydawnictwo promuje czterema singlami, z których każdy odbił się szerokim echem w branży muzycznej. Najnowszy utwór "Balut" wywołał oburzenie wśród fanów z Filipin.

Balut jest nazwą filipińskiego dania ulicznego. Ma postać gotowanego jajka kaczego, wewnątrz którego znajduje się zarodek ptaka. Spożywa się je w całości, włącznie z kośćmi i dziobem. Balut jest potrawą narodową na Filipinach.

Doja Cat - Balut (Audio)

Doja Cat w ogniu krytyki

Doja Cat inspirowała się słynnym filipińskim street foodem przy tworzeniu piosenki. Problem w tym, że nie dowiedziała się, jak przyrządzany jest balut. Według niej to ptak zjadany żywcem:

"Nazwałam piosenkę 'Balut', bo oznacza ptaka zjadanego żywcem. To metafora Twittera i śmierci toksyczności na tym serwisie. Początek X i koniec tweetów" - wyjaśniła artystka w relacji na Instagramie.

trwa ładowanie posta...

"Zjedzony żywcem? Kto zjada balut żywcem? Dziewczyno, nie musisz zawstydzać mojej kultury, jeśli jej nie rozumiesz. Wstydź się" - napisał użytkownik portalu X. Kolejny dodał, że baluta nie zjada się żywcem, bo jajko jest ugotowane przed podaniem. Wpadka artystki wywołała wiele krytycznych komentarzy pod jej adresem w internecie.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Doja Cat nie ogarnęła, czym jest balut, mimo że próbowała tej filipińskiej potrawy. Relacjonowała wrażenia z degustacji podczas transmisji na żywo. Stwierdziła wtedy, że zarodek "trochę się poruszył", co mogło być skutkiem albo wybujałej fantazji, albo mocnego drinku, albo zwyczajnym baitem.

trwa ładowanie posta...
Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 6