Łatwogang postawił billboard "Witamy w Bydgoszczy"

Bydgoszcz nową stolicą? Zagadka billboardu rozwiązana

Źródło zdjęć: © X
Konrad SiwikKonrad Siwik,22.01.2024 13:15

Billboard "Witamy w Bydgoszczy" od kilku dni pozdrawia przyjezdnych przy wlocie do Warszawy. Okazuje się, że za instalacją stoi tiktoker Łatwogang, który wyjaśnił, jak wpadł na ten wprowadzający w konsternację pomysł.

Jedziesz do Warszawy, a tam Bydgoszcz. Zastanawiasz się, czy to jakaś alternatywna rzeczywistość lub tunel czasoprzestrzenny, który nagle przeniósł cię w inne miejsce. Wielu kierowców i podróżujących na pewno było zaskoczonych na widok billboardu "Witamy w Bydgoszczy" przy wjeździe do stolicy od strony Al. Jerozolimskich. Wyjaśnienie tego zjawiska jest jednak o wiele bardziej przyziemne niż scenariusze sci-fi.

Zdjęcia przedstawiające billboard "Witamy w Bydgoszczy" pojawiły się m.in. na profilu Make Life Harder. "Stało się. Warszawa przestała istnieć. Taki billboard stoi na Jerozolimskich, wita wjeżdżających do byłej Warszawy" - napisali administratorzy MLH.

trwa ładowanie posta...

Ich żart podłapali nawet bydgoscy urzędnicy. "Stało się. Przejęliśmy Warszawę. Imperium Bydgoskie staje się faktem" - napisali na profilu bydgoszcz.pl.

Łatwogang "wita w Bydgoszczy" przyjeżdżających do Warszawy

Mimo rosnącej popularności billboardu tylko nieliczni wiedzieli, skąd tam się wziął. Zagadkę postanowił rozwiązać sam inicjator akcji. Okazuje się, że za wprowadzającym w zakłopotanie billboardem stoi popularny tiktoker Łatwogang.

- Trzy miesiące temu wyświetlił mi się filmik na YouTubie, gdzie gościu przy lotnisku w mieście Gatwick zrobił napis "Welcome to Luton", przez co osoby, które leciały do Gatwick, myślały, że lądują w Luton - wspomina tiktoker.

I wtedy wpadłem na pomysł, co gdyby na wjeździe do Warszawy zrobić billboard z napisem "Witamy w Bydgoszczy"

- wyjaśnił Łatwogang.
trwa ładowanie posta...

Jak pomyślał, tak też uczynił. Jego tata, który pomógł w nagraniach, ocenił całą akcję "na jakieś dwa lata bezpośredniego pozbawienia wolności". Łatwogang dodał tylko, że "było warto". W końcu zawsze istnieje cień szansy na ułaskawienie od prezydenta.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0