Biegły po rabat. Masowo pobiły rekord Polski

Biegły po rabat. Masowo pobiły rekord Polski

Źródło zdjęć: © Canva
Oliwia Ruta,
26.05.2024 11:30

25 maja odbył się coroczny bieg Rossmann Run. W tym roku firma postanowiła dać szansę osobom, które nie mogą zjawić się na linii startu w Łodzi. Sportowcy za pomocą aplikacji mogli dołączyć do biegu. Wiele kobiet pobiło rekord Polski. Czy uczestniczki oszukiwały podczas zawodów?

Rossmann Run to inicjatywa promująca zdrowie oraz aktywne spędzanie czasu. Bieg ma zachęcić ludzi do uprawiania sportu. Co roku w Łodzi na ul. Piotrkowskiej ustawiają się tłumy zarówno profesjonalnych biegaczy, jak i amatorów, którzy chcą spróbować swoich sił w dyscyplinie. Firma postanowiła pójść o krok dalej. Podczas tegorocznej edycji ludzie mogli dołączyć do biegu również online. Wystarczyło zarejestrować się w aplikacji Rossmana, zgłosić chęć udziału i wystartować. Czas na ukończenie wyzwania to dwie godz. w dowolnym momencie dnia. Wszystko odbyło się 25 maja.

Rabat ważniejszy od zasad fair play?

Aby zachęcić ludzi do wzięcia udziału w akcji, firma postanowiła rozdawać bony rabatowe. Za każdy przebiegnięty kilometr (max. 10 km) ludzie otrzymywali 5 proc. zniżki na zakupy w Rossmannie. Maksymalny rabat, jaki mogli dostać to 50 proc. zniżki. Dodatkowo na stronie marki czytamy:

trwa ładowanie posta...

"Rabatowi nie podlegają produkty z następujących kategorii: produkty lecznicze i wyroby medyczne, preparaty do początkowego żywienia niemowląt i produkty służące do karmienia niemowląt, alkohol, karty podarunkowe, a także inne produkty, które zgodnie z powszechnie obowiązującymi przepisami prawa nie mogą być promowane lub sprzedawane w obniżonej cenie".

Uczestniczki pobiły rekord Polski?

Niestety nie wszyscy dostrzegli zamysł akcji. Wiele osób postanowiło pokonać dystans na rowerze, rolkach, a nawet samochodem. Niektórzy znaleźli sposób na zaliczenie wyzwania bez wychodzenia z domu - zmieniali swoją lokalizację w aplikacji.

trwa ładowanie posta...

Kierując się opublikowanymi wynikami, masa kobiet pobiła rekord Polski w biegu na 10 km, który wynosi 31 minut 43 sekund i 51 setnych. Ogrom internautów nie wierzy w ich zachwycające wyniki. Rossmann nie wypowiedział się na temat zaistniałej sytuacji. Jedynie ukrył dostęp do listy prawdopodobnie z powodu narastającego hejtu.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1