Aktywiści przykleili się do ulicy

Aktywiści przykleili się do asfaltu. Kierowcy puściły nerwy

Źródło zdjęć: © Letzte Generation / Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,19.09.2023 16:15

Aktywiści z grupy Ostatnie Pokolenie przykuli uwagę światowych mediów, gdy spryskali farbą Bramę Brandenburską. Dzień później sparaliżowali ruch na ulicach Berlina. Wściekli mieszkańcy sięgnęli po radykalne środki, by przegonić młodych działaczy.

Rząd niemiecki ma zrezygnować z paliw kopalnych najpóźniej do 2030 r. To główny postulat grupy Ostatnie Pokolenie (Letzte Generation). Młodzi aktywiści sięgają po drastyczne środki, by zmusić polityków do natychmiastowego działania. W niedzielę 17 września zdewastowali ikonę Berlina, Bramę Brandenburską.

Grupa wykorzystała uprzednio przygotowane gaśnice. Nie były wypełnione proszkiem gaśniczym, lecz farbą, która została rozbryzgana pod wysokim ciśnieniem. Policja aresztowała 14 protestujących i wszczęła dochodzenie w sprawie uszkodzenia mienia.

trwa ładowanie posta...

Aktywiści przykleili się do ulicy w Berlinie

W poniedziałek aktywiści znów ruszyli do akcji. W czasie porannego szczytu przykleili się do berlińskich ulic w newralgicznych punktach miasta, w tym na zjazdach z autostrad. Działania grupy spowodowały duże utrudnienia w ruchu.

Młodzi działacze wykorzystali mocną mieszankę kleju. Służby porządkowe miały problem, by usunąć aktywistów z dróg. Opanowanie kryzysu trwało nawet dwie godziny.

trwa ładowanie posta...

Miasto skierowało do akcji 500 funkcjonariuszy. W kilku przypadkach wściekli kierowcy próbowali samodzielnie odblokować ulice. W dzielnicy Prenzlauer Berg kierowca samochodu spryskał blokujących gazem drażniącym. Policja analizuje nagranie wideo i prowadzi dochodzenie w sprawie niebezpiecznego uszkodzenia ciała. Również w dzielnicy Spandau kierowca samochodu sam próbował usunąć z drogi demonstranta.

Źródło: polsatnews.pl/zielonagospodarka.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 116
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 12
  • emoji kupka - liczba głosów: 13
.....,zgłoś
Rozjeżdżać...!!!
Odpowiedz
9Zgadzam się0Nie zgadzam się
Mój znajomy z Niemiec opowiadał mi o przypadku takiego przyklejenia z poprzedniej serii takich aktów , która była kilka miesięcy temu. Kilku z tych ekooszołomów przykleiło się w salonie Porsche , nie pomnę gdzie to było ale na pewno marka się zgadza więc pewnie można to sobie sprawdzić. Obsługa na polecenie kierownika po prostu zamknęła salon i poszła do domu. Kiedy przyszli następnego dnia zaszczani i obrobieni "aktywiści" bardzo aktywnie prosili obsługę o pomoc w odklejeniu od podłogi ... Myślę że to jest jedyna metoda na bezrozumne akty tego typu. Ktoś próbuje WYMUSIĆ od państwa i społeczeństwa coś w sposób niegodny , posługuje się szantażem emocjonalnym i to powinno być po prostu ukarane. Ja bym zostawił takich "bojowników" na tydzień , zaręczam że nigdy więcej by się to nie powtórzyło ....
Odpowiedz
46Zgadzam się1Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
qaywsx,zgłoś
Karac finansowo za wszystkie utrudnienia. Niepotrzebne zaangazowanie policji, za kazde spoznienie kogokolwiek do pracy, itp. Kwota bylaby znaczna. Calosc zasadzic do placenia aktywistom. Kilkadziesiat tysi euro poskutkuje
Odpowiedz
38Zgadzam się1Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 32