z

86-letni poeta prezentuje wiersze Polakom. Gdzie go spotkać?

Źródło zdjęć: © X
Oliwia Ruta,
15.04.2024 17:45

Pewien 86-latek marzy, aby ktoś wydał jego wierze. Leoncjusz Horecki od 70 lat pisze teksty do szuflady, ponieważ żaden wydawca nie zainteresował się jego twórczością. Pokazuje je jedynie przechodniom. Internauci są zauroczeni pasją poety. Chcą zrobić wszystko, aby jego największe marzenie w końcu się spełniło.

Bycie poetą to nie tylko romantyczna podróż przez świat słów, ale również ciągła walka z blokadami twórczymi, krytyką i trudnościami finansowymi. Codzienne zmaganie się z pustką oraz nieustanne poszukiwanie inspiracji to tylko niektóre z wyzwań, z jakimi muszą mierzyć się poeci. Pomimo tych trudności, możliwość wyrażenia siebie poprzez sztukę i docieranie do serc czytelników sprawia, że ich praca jest pełna satysfakcji.

Niestety nie każdemu uda przebić się przez gąszcz pisarzy i poetów. Nie każdy będzie miał możliwość dzielenia się sztuką na większą skalę. Wydawnictwa bywają raczej wybredne i nie zawsze chcą zapraszać do współpracy np. początkujących artystów.

86-letni poeta podbija serca internautów

W internecie pojawia się coraz więcej informacji na temat 86-letniego pana, który podchodzi do mieszkańców Katowic, aby zaprezentować im swoje wiersze. Leoncjusz Horecki najczęściej za cel obiera sobie zakochanych, ponieważ w tematyce miłości czuje się jak ryba w wodzie. Pewna internautka zrelacjonowała: "siedzieliśmy z ukochanym na rynku w Katowicach i podszedł do nas pan z pytaniem, czy może nam przeczytać wiersz o miłości, a później poprosił by puścić go w świat, więc przekazuję dalej".

trwa ładowanie posta...

Jakie jest największe marzenie poety z Katowic?

Poeta z Katowic zdradził, że jego marzeniem jest, aby ktoś wydał jego wiersze. Niestety żadne wydawnictwo nie chciało podjąć z nim współpracy. Dodatkowo mężczyzna zdradził, że wiersze pisze od czasów szkoły średniej, czyli od ok. 70 lat. Pewna tiktokerka postanowiła pomóc poecie znaleźć wydawcę. Na profilu o nazwie "alicja.dobija" opublikowała filmik z wzruszającą historią mężczyzny.

trwa ładowanie posta...

Głos w sprawie zabrał również polityk lewicy Łukasz Litewka. Mężczyzna opublikował post dotyczący Leoncjusza Horeckiego na Facebooku.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0