Festiwal Ekipy to pewniak. Friz uchyla rąbka tajemnicy

Festiwal Ekipy to pewniak. Friz uchyla rąbka tajemnicy

Źródło zdjęć: © Instagram
Maja Kozłowska,
24.02.2024 17:30

Friz już wcześniej zdradził, że marzy, aby zorganizować muzyczny festiwal Ekipy. Na Instagramie ujawnił nieco więcej szczegółów.

Karol Wiśniewski "Friz" to jeden z czołowych graczy na polskim YouTubie. Jest założycielem grupy Ekipa, a także pomysłodawcą projektu GenZie. Zorganizował dwie edycje programu "Twoje 5 minut", gdzie wyłonił kolejnych aspirujących młodych twórców z potencjałem na zostanie prawdziwym influencerem. Spod skrzydeł Friza wyłoniły się tacy idole młodego pokolenia jak Marcysia, Patec, Świeży, Hi Hania, Fausti, Bartek Kubicki, Mortalcio czy Kartonii. Dzięki drugiemu sezonowi "Twoje 5 minut" dołączyły do nich nowe twarze: Kostek, Julita, kuzyn Michu, Dominik, Pola, Maja i Olek.

Aktualnie Friz toczy zaciętą walkę o utrzymaniu tytułu numer jeden na polskim YouTubie. Jego największym rywalem jest Blowek, który niedawno zdołał wyprzedzić go o zaledwie kilka oczek. Karol zapowiedział, że dużymi krokami zbliża się głośny finał Ekipy. Dodał też, że już niedługo ruszy z kolejnym sezonem ciepło przyjętej przez publiczność "Mafii IRL". Wojenka o subskrypcje trwa w najlepsze, a stawka jest duża i nie jest nią tylko zaspokojenie ambicji.

Najpierw koncerty, potem festiwal Ekipy? Friz ma grube plany

Friz i związani z nim influencerzy oprócz robienia contentu na YouTubie, weszli również w branżę muzyczną. Ekipa wydała album "SEZON3", z którego pochodzą takie hity, jak "Zygzak" z Jacusiem, "3KIPA" czy "przejmujemy jutuby". Sam Friz ma na swoim koncie kilka piosenek - np. "Awaryjne światła" z Mr. Polską i viralowy numer "Vanilla" z Przemkiem Pro. Grupa GenZie także ma swoje własne utwory, a niedawno ukazały się kolejny pełnoprawny album ściśle powiązany z Ekipą. W grudniu płytę wydała Wersow - narzeczona Friza. Na "Wersow Store" udzielili się Bedoes 2115, Oskar Cyms, Qry, Friz i Michu Kontrabas.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

FRIZ x PRZEMEK.PRO - VANILLA (STEGNA)

Wiosną 2024 r. ukaże się z kolei debiutancka płyta Mortalcia. Wydawnictwo promują single "Kinderki", "Tanatofobia" czy "Czujesz to, co ja".

WersowMortalcio zapowiedzieli również trasy koncertowe. Bilety na wydarzenia rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Czy te eventy mogą być powiązane z festiwalem Ekipy? Plotki o evencie krążą od dawna. W styczniu podsycił je Łukasz Wojtyca "Wujek Łuki".

"Zastanawiamy się nad tym. To marzenie Karola a on lubi je urzeczywistniać". Następnie dodał: "Zawsze, gdy sugerujemy, że coś może powstać to mamy to zaplanowane lepiej lub gorzej. Tutaj jest nie inaczej, jednak na jakieś konkrety trzeba jeszcze poczekać" - napisał na X.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

MORTAL - TANATOFOBIA prod. JONATAN

Festiwal Ekipy w Krakowie

Na kanale nadawczym Ekipy na Instagramie padły słowa, które można uznać za oficjalne potwierdzenie, że wymarzony festiwal Friza naprawdę zostanie zorganizowany.

W przyszłym tygodniu ogłoszenie. Zauważyliście dziwną zależność, że ani Werka, ani Patryk nie mają koncertu w Krk? Mega dziwne...

Friz
Friz (Instagram)

Friz zleakował datę wielkiego ogłoszenia. Sądząc po tym, co zostało powiedziane, opcje są dwie:

  • Festiwal Ekipy zostanie oficjalnie zapowiedziany,
  • wielki finał tras Wersow i Mortala z pompą odbędzie się w Krakowie, najprawdopodobniej z udziałem gości z Ekipy.


Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 9
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 2