Sebastian Fabijański i modelka AI Klara Fidor

Fabijański podrywał modelkę AI? Jej twórca sprostował aferkę

Źródło zdjęć: © Instagram
Konrad SiwikKonrad Siwik,26.11.2023 13:30

W sieci pojawiły się rzekome rozmowy Sebastiana Fabijańskiego z niejaką Klarą Fidor. Dziewczyna została wygenerowana w AI, a jej twórca przyznał się do sfabrykowania flirciarskich wiadomości aktora, rapera i freak fightera.

Modelki wygenerowane przy pomocy sztucznej inteligencji od pewnego czasu zalewają media społecznościowe. Niestety wielu mniej kumatych simpów daje się nabrać na ich idealne rysy twarzy i sylwetki. Co więcej, niektórzy nawet mając świadomość fikcyjności dziewczyn AI, obcują z nimi, wymieniając wiadomości i płacąc za pikantniejsze fotki.

Sebastian Fabijański pisał z dziewczyną AI?

W ostatnich dniach na X [Twitterze] pojawiły się zrzuty ekranu mające przedstawiać rozmowę Sebastiana Fabijańskiego z Klarą Fidor. Zgodnie z jej profilem na Instagramie jest to 20-letnia [wcześniej 25-letnia] modelka fitness z Warszawy. Sęk w tym, że taka dziewczyna w ogóle nie istnieje.

trwa ładowanie posta...

Za stworzenie Klary Fidor odpowiada Piotr Olszewski "Promptowy". Artysta w sobotę 25 listopada opublikował wpis, w którym twierdził, że pewien celebryta podbijał do Klary. Na dowód załączył wspomniane wcześniej zrzuty ekranu z rzekomymi wiadomościami od Sebastiana Fabijańskiego.

Fałszywa rozmowa aktora z modelką AI
Fałszywa rozmowa aktora z modelką AI (X)

Kto z kilku celebrytów podbijał do Klary? Nikt nie wiedział. Każdy się domyślał

- zaiksował Promptowy.
Fałszywe rozmowa aktora z modelką AI
Fałszywe rozmowa aktora z modelką AI (X)

Twórca Klary gasi pożar

Na X zawrzało. Użytkownicy serwisu zaczęli prześmiewczo komentować całą sytuację, która - krótko mówiąc - wymknęła się spod kontroli. Promptowy musiał gasić pożar. Wpis ze zrzutami ekranu zniknął z jego konta, a następnie pojawił się kolejny z krótkim sprostowaniem.

trwa ładowanie posta...

"Dialog Seby z Klarą to był randomowy generator przy użyciu jednej z dostępnych apek. Tak łatwo zrobić gównoburzę jednym tweetem. Koniec eksperymentów na dziś" - wyjaśnił Promptowy, przyznając tym samym, że flirt aktora z modelką AI był jednym wielkim baitem.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0