Stomatolożka straumatyzowała internautów

Stomatolożka traumatyzuje pacjentów. "Nowy strach odblokowany"

Źródło zdjęć: © canva
Maja Kozłowska,
05.02.2024 14:00

Pewna stomatolożka dodała na TikToka nagranie, które wzburzyło użytkowników. Nie są w stanie uwierzyć w to, co powiedziała.

Profilaktyka i regularne badania są niezwykle ważne dla naszego zdrowia. Trudno się dziwić - zapobieganie chorobom jest zdecydowanie łatwiejsze (i przyjemniejsze) niż ich leczenie. Jedna wizyta odpowiednio wcześniej może nawet uratować życie.

Oczywiście chodzenie do lekarzy to nie jest bułka z masłem. Na wizyty na NFZ często trzeba długo czekać, prywatne są drogie. Dochodzi do tego strach przed niepomyślnym wynikiem badań, ewentualna konieczność wzięcia wolnego i tak sprawy zdrowotne odkłada się "na później".

Najgorzej przedstawia się regularność Polaków w chodzeniu do dentysty. W idealnym świecie na przegląd zębów wypadałoby wybrać się raz na pół roku lub raz na rok. Niewielu Polaków się na to zdobywa: po pierwsze, nie stać ich na wizytę u stomatologa, po drugie - boją się.

Stomatolożka straumatyzowała pacjentów
Stomatolożka straumatyzowała pacjentów (canva)

Stomatolożka staumatyzowała internautów? Ludzie są oburzeni

Według danych z lutego 2023 r., opublikowanych przez medexpress.pl wynika, że co piąty mieszkaniec Polski nie może pozwolić sobie na dentystę. Próchnica to problem, który dotyczy 99 proc. dorosłych i 95 proc. dzieci do 15. roku życia. 3,8 mln Polaków w ogóle nie myje zębów.

Stomatolożka z TikToka wstawiła filmik z gabinetu, który podpisała ironicznym komentarzem. Jej reakcja wzburzyła internautów.

Jak można mieć pieniądze na paznokcie co miesiąc, ale na założenie wypełnienia w zębie już nie

- zapytała dentystka.
trwa ładowanie posta...

W komentarzach rozpętała się burza.

"A ludzie często nie mają problemu, żeby zapłacić za zęby, tylko boją się, że dentysta będzie ich oceniać i komentować", "za paznokcie płacę 80 zł, a za zęba 500 plus czekam na to pół roku, "dosłownie stomatolog kiedyś to był mój największy strach i to nie była kwestia pieniędzy" - podkreślają internauci. Głosów krytykujących stomatolożkę jest jeszcze więcej: "pazy są za stówę, wypełnienie 1000 spokojnie, z bogatymi nie pogadasz", "poczekajcie, aż typiarka odkryje, że coraz więcej ludzi robi sobie teraz samemu paznokcie w domu", "trzy zęby mi rozj*bali na NFZ i w życiu znów nie pójdę, a pv mnie nie stać", "moja kosmetolożka nie sięga mi mózgu wiertłem" - unoszą się ludzie. Padło też stwierdzenie, że lekarka czepia się paznokci, a słowem nie zająknęła się na temat ludzi, którzy palą papierosy.

Oczywiście nie brak też osób, które zgadzają się ze stomatolożką. "Ale w sumie racja xD. Niektórzy wydają na pierdoły, a na coś faktycznie potrzebnego to już niby nie", "moi rodzice tak mówią, bo są dentystami, ale to mówią w domu, nigdy pacjentom w twarz".

Wiele osób podkreśla również, że w życiu nie wybrałoby się na wizytę do dentystki z TikToka. Internautom nie podoba się sposób, w jaki stomatolożka odnosi się do pacjentów.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0