Siłownia? Zrób ją w domu

Siłownie dalej zamknięte? Zrób sobie własną w domu!

Źródło zdjęć: © Pexels
Michał DziedzicMichał Dziedzic,05.12.2020 16:10

Nie ma znaczenia, czy chcesz wyrzeźbić sylwetkę, czy ćwiczysz dla zdrowia albo przyjemności (bądź i to, i to!). Efekty osiągniesz bez ruszania się z pokoju.

Choć pandemia nie skłania zbytnio do aktywności fizycznej, warto mieć w pamięci, że to "covidowe szaleństwo" w końcu kiedyś się skończy i to od Ciebie zależy, jak będziesz się wtedy prezentować oraz czuć.

Możesz pogrążyć się w letargu i leniwie zajadać ciasteczka oglądając Netflixa albo ładować się endorfinami, wzmacniając przy okazji mięśnie i odporność. To też dobry moment dla tych, którzy chcą poprawić sylwetkę czy po prostu zacząć ćwiczyć, bo wcześniej nie mieli na to czasu.

Cardio ze skakanką

Poznaj swoją nową najlepszą przyjaciółkę - skakankę. Kupisz ją już za kilkanaście złotych i będzie to jedna z najlepszych inwestycji dla Twojego zdrowia. Skakanka jest genialna w swojej prostocie. Banalna w obsłudze, kompaktowa i skuteczna jak diabli. Wygospodaruj 2 metry kwadratowe w swoim pokoju i rób cardio godne mistrzów boksu.

█▬█ █ █ ▀█▀ turbo spalanie tkanki tłuszczowej - Intensywny trening ze skakanką - Katarzyna Dziurska

Zacznij spokojnie, od 3 minut dziennie. Skutecznie podnoś sobie poprzeczkę, aż dojdziesz do 25 minut dziennie. Powinno wydarzyć się to po ok. miesiącu treningu. Nie katuj się ćwiczeniami, gdy cierpisz na zakwasy, ale nie trać motywacji i powróć do gry kolejnego dnia. Efekty wynagrodzą Ci cały trud.

Spalisz brzuszek, wypracujesz sobie świetną kondycję, wyrzeźbisz łydki, wzmocnisz przedramiona i znacznie poprawisz samopoczucie. A to wszystko w "przyspieszonym tempie", bo 10-minutowy trening na skakance jest dla układu krwionośnego tak samo korzystny jak półgodzinny bieg w terenie.

Ćwiczenia siłowe z gumami

Gumy treningowe mogą stać się substytutem kilu potężnych maszyn do treningu siłowego, które znajdują się na Twojej osiedlowej siłowni. Wykorzystując opór, jaki gumy stawiają mięśniom, znacznie zwiększasz wytrzymałość oraz wydolność organizmu. W szybkim czasie wzmocnisz mięśnie i wymodelujesz całą sylwetkę.

Wszystko dlatego, że gumy możesz wykorzystywać do treningów na niemal każdej partii ciała. W sieci znajdziesz wiele tutoriali, jak korzystając z gum wyrzeźbić brzuch, uda, plecy, barki czy pośladki. Szczególnie polecamy filmiki na instagramowym koncie trenera Patryka Barglika, który wraz ze swoją dziewczyną przygotował cały zestaw ćwiczeń na gumach.

trwa ładowanie posta...

Pomocny będzie też filmik na kanale Tomka Grzymskiego, który wyjaśnia, jak precyzyjnie wykonywać poszczególne ćwiczenia.

Jak zrobić skuteczny trening w domu? *FBW*

Nie masz gum treningowych w domu? Nic nie szkodzi. Za kilkadziesiąt złotych zamówisz na Allegro zestaw 2-3 gum i będziesz mógł używać ich wymiennie, zmieniając opór w ćwiczeniach. Być może spodoba Ci się tak bardzo, że przestaniesz ubolewać nad zamknięciem siłowni...

Reasumując. Skakanka, gumy oporowe i cztery kąty - tyle potrzebujesz, by wymodelować swoje ciało. Przyda Ci się też odrobina motywacji. Mocno trzymamy za Ciebie kciuki!

PS. Do tego zestawu można - choć nie trzeba - dorzucić matę do ćwiczeń. Raz, że wygłusza ona odgłosy (więc sąsiedzi nie będą narzekać na hałas), dwa - sprawia, że osoba ćwicząca nie będzie się ślizgać.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0