Memy z aniagotuje.pl. O co chodzi?

Portal AniaGotuje został bohaterem memów. O co chodzi?

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,17.05.2023 17:00

Internet zalała fala memów dotyczących bloga kulinarnego aniagotuje.pl. Wiele osób nie wie, czym spowodowany jest nagły wzrost popularności serwisu. Wyjaśniamy, o co chodzi w tym zjawisku.

Anna Wrońska jest blogerką, która prowadzi stronę aniagotuje.pl. W serwisie znajdziemy przepisy kulinarne z każdej kategorii. Od ciast i tortów, przez zupy, dania mięsne i rybne, po posiłki wegańskie, wegetariańskie i bezglutenowe.

Nie dajcie się zwieść pozorom. Blog aniagotuje.pl nie jest zwyczajnym serwisem z przepisami. To absolutny hegemon wśród serwisów kulinarnych w polskiej blogosferze.

Aniagotuje.pl poza konkurencją wśród blogów kulinarnych

Wyniki badania Mediapanel opracowane przez Wirtualnemedia.pl pokazują, że blog aniagotuje.pl w lutym br. odwiedziło 5,82 mln użytkowników (19,61 proc. wszystkich internautów w Polsce). Każdy gość spędził w witrynie średnio 7 minut i 15 sekund.

Dla porównania drugi blog w rankingu kwestiasmaku.com przyciągnął 4,03 mln internautów (13,58 proc. zasięgu). Użytkownicy spędzili tam średnio po 4 minuty i 26 sekund.

Memy z aniagotuje.pl. O co chodzi?

W maju internet zalała fala memów dotyczących serwisu aniagotuje.pl. Autorzy prac w zabawny sposób przedstawiają blog Wrońskiej jako portal, który "rządzi" polskim internetem. Popularny mem przedstawia serwis aniagotuje.pl stojący nad innymi kultowymi witrynami, jak Przepisy Siostry Anastazji czy Matemaks.

Memy z aniagotuje.pl. O co chodzi?
Memy z aniagotuje.pl. O co chodzi? (@Ania_Cha , Twitter @Ania_Cha)
Memy z aniagotuje.pl. O co chodzi?
Memy z aniagotuje.pl. O co chodzi? (@tmrz_ , Twitter @tmrz_)
Memy z aniagotuje.pl. O co chodzi?
Memy z aniagotuje.pl. O co chodzi? (@tmrz_ , Twitter @tmrz_)
Memy z aniagotuje.pl. O co chodzi?
Memy z aniagotuje.pl. O co chodzi? (Mikołaj Kołyszko , Facebook - Mikołaj Kołyszko)

Internauci tłumaczą, na czym polega fenomen serwisu Wrońskiej. Wystarczy wejść w sekcję komentarzy pod wpisem portalu donald.pl na Twitterze.

"Wszystkie przepisy ma tak łopatologicznie rozpisane i wytłumaczone, że największe beztalencie kulinarne jest w stanie przygotować iście królewski obiad z kawką i deserem na końcu" - pisze @fantaghiro_5.

"Aniagotuje rządzi tysiacami polskich domów, oraz ich budżetami.Codziennie jej przepisy decydują co znajdzie się na stole przeciętnego Kowalskiego" - dodaje @kiper_pl.

"Ma fajne przepisy na wszystko co sobie wymyślisz, w dodatku opisuje je tak dokładnie, że taki kulinarny głąb jak ja potrafi to wszystko przyrządzić. Moja idolka" - przyznaje @SpodLasku.

trwa ładowanie posta...

Kim jest autorka bloga aniagotuje.pl?

Wrońska od najmłodszych lat pasjonowała się gotowaniem. Jako dziecko lubiła pomagać babci i mamie w kuchni. "Gotowanie kojarzy mi się z przyjemnością i wielką pasją. Mój Mąż śmieje się, że gdy dłużej nie gotuję, to robię się nieswoja. Coś w tym musi być. Dlatego gdy wyjeżdżamy na wakacje, jeśli tylko jest taka możliwość, wybieramy zamiast hotelu mieszkanie z kuchnią" - pisze o sobie autorka bloga aniagotuje.pl.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 41
  • emoji ogień - liczba głosów: 8
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 5
  • emoji kupka - liczba głosów: 7
Matka polka,zgłoś
Pomimo 50 -wiosen czasem korzystam z wiedzy pani Ani ,przepisy są super ,polecam
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się