Owca WK miał poważny wypadek na A1. Co było powodem?

Owca WK miał wypadek z powodu wszystkiego, ale nie prędkości?

Źródło zdjęć: © Instagram, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,20.06.2022 08:30

Owca WK miał wypadek podczas podróży ze swoją dziewczyną. Poniekąd poważny, bo auto nie wygląda ciekawie. Wina? Ano, to oczywiście warunki - bo nie byłoby innego wytłumaczenia, prawda?

Kojarzycie influencera Owca WK? Wiadomo, należy do grupy Warszawski Koks, która jest jedną z najsilniejszych ekip na polskim "rynku influencerów". Dużo osób lubi Owcę - i super. Jednak w ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, iż influencer mógł mieć dość poważny wypadek. Widzieliśmy jedynie o tym, że najprawdopodobniej jego BMW M2 doznało "lekkiej kraksy". Teraz wiemy już o wszystkim.

Owca WK miał wypadek na A1

W skrócie: 13 czerwca Owca WK na A1 miał wypadek, jego BMW uderzyło w bandy. Nikomu nic się nie stało, aczkolwiek auto oberwało trochę. Przyczyna? Według influencera, prawdopodobnie akwaplanacja oraz nierówny profil drogi.

W piątek 13.06* o godzinie 13 na prostym odcinku drogi A1 w kierunku Kutna mieliśmy wypadek z Kają. Przyczyną prawdopodobnie była akwaplanacja w skutek której auto ściągnęło na bok i odbiliśmy się od bandy. Nikomu nic się nie stało [...]

Po rozmowie ze służbami okazało się, że barierka była wymieniana parę dni temu i jest to odcinek, na którym regularnie dzieją się takie rzeczy ze względu na nierówny profil drogi na tym odcinku. A1 w stronę Kutna, prosty odcinek na wysokości p234 przed sójkami.

Owca WK, wypadek - Stories
Owca WK, wypadek - Stories (Instagram)
Owca WK, wypadek - Stories
Owca WK, wypadek - Stories (Instagram)

Akwaplanacja? A co to? I dlaczego?

Dużo pytajników. W skrócie, akwaplanacja dzieje się wtedy, gdy opona traci sporo przyczepności, bo pomiędzy nią a drogą, znalazło się troszkę wody. Tutaj łapcie przykład z ostatnich dni, jak wygląda taki wypadek przez aquaplaning/akwaplaning:

Poślizg na A4 - aquaplaning #829 Wasze Filmy

Tylko...

Tylko jest malutki problem. To nie był, sorki za określenie, kolejny szrot, tylko BWM M2. Jedną z przyczyn wystąpienia akwaplanacji, poza wodą, jest kiepski stan opon lub/oraz auta, albo niedostosowanie prędkości do warunków na drodze.

Czy prawie nowa M2’ka wyposażona w najnowsze systemy bezpieczeństwa, z - najprawdopodobniej - świeżymi oponami, mogłaby stracić przyczepność podczas normalnej jazdy?

W sieci pojawiły się głosy od osób, które rzekomo mają często przejeżdżać przez tę drogę - i według nich, trudno wpaść w aquaplaning przy normalnej prędkości. Za to inni starają się bronić Owcę WK.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Odpowiedź zostawiam wam. Chociaż mogliście zobaczyć wyżej na filmie od Stop Cham, że trzeba jechać "trochę" szybciej od reszty, aby zaliczyć poślizg.

Najważniejsze, że nic się nie stało parze. Auto można odbudować, a zdrowie niekoniecznie.

Źródło: Instagram

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1