Kurs psychologiczny na podstawie Taylor Swift

Kurs psychologii na podstawie Taylor Swift? To nie jest żart

Źródło zdjęć: © Instagram - Taylor Swift / Instagram
Natalia Witulska,
16.08.2023 15:45

Taylor Swift to popkulturowy fenomen nowoczesnego świata. Nie może więc dziwić, że uczelnie organizują kursy psychologii na podstawie jej życia i zachowań.

Taylor Swift to amerykańska piosenkarka, autorka tekstów, bizneswoman oraz feministka. Ma oddanych fanów na całym świecie, którzy kupili ponad 200 mln egzemplarzy wydanych przez lata płyt.

Piosenkarka stała się również głównym punktem zorganizowanego nowego kursu na Arizona State University. Nosi nazwę "Psychologia Taylor Swift - zaawansowane elementy psychologii społecznej".

Nauka psychologii na podstawie życia Taylor Swift

Jak możemy przeczytać na stronie Arizona State University, na kursie studenci będą uczyć się psychologii na podstawie tekstów piosenek oraz życia piosenkarki. Taylor Swift jest osobą publiczną, która przeszła wiele na oczach całego świata. Właśnie dlatego doktorantka Alexandra Wormley zorganizowała kurs dla swoich podopiecznych. Na podstawie zachowań gwiazdy studenci będą uczyć się o elementach psychologii społecznej.

trwa ładowanie posta...

- Kurs zasadniczo wykorzystuje Taylor Swift jako główny przykład różnych zjawisk takich jak plotki, związki czy zemsta. Będziemy zgłębiać bardzo konkretne tematy, aby uczniowie mieli skonsolidowaną wiedzę w każdym z obszarów do końca każdego tygodnia. Uważam, że ta metoda uczenia się jest o wiele bardziej wciągająca niż kursy ankietowe, które muszą obejmować każdy temat w ciągu semestru. Każdego tygodnia łączę temat z albumu Swift z tematem psychologii społecznej - powiedziała w wywiadzie z portalem Arizona State University doktorantka Alexandra Wormley.

Doktorantka podkreśla, że na jej zajęciach odnajdą się również osoby, które nie są fanami Taylor Swift. W zajęciach nie chodzi bowiem o stworzenie kółka adoracji dla piosenkarki, tylko o analizę różnego rodzaju zachowań na podstawie jej życia.

Studenci Arizona State University będą mogli wziąć udział w zajęciach w semestrze zimowym 2023/2024.

Źródło: news.asu.edu

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 14
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2