książka
Obi-Wan jest biseksualny? Książka o młodości Kenobiego budzi emocje
kobieta siedząca przed komputerem

Lepsze od książek. Kanały, które uratują Cię w roku szkolnym

Źródło zdjęć: © Unsplash.com
Małgorzata BiernackaMałgorzata Biernacka,01.09.2020 06:28

Rok szkolny 2020/2021 właśnie się rozpoczął i zapowiada się jako jeden z najtrudniejszych od dawna. Albo od zawsze - ta teoria też nie jest pozbawiona sensu.

Na razie uczniowie mają chodzić do szkół, ale wiadomo - mamy pandemię i może się to w każdej chwili zmienić na rzecz edukacji online. Wiemy, że taka forma nauczania wcale nie jest łatwa. Uczniowie rozpraszają się, tracą motywacje, a poziom nauki przez internet nie zawsze jest tak wysoki jak ten stacjonarny.

Przygotowaliśmy więc listę kanałów na YouTube, które pomogą Wam w nauce... i przetrwaniu tych miesięcy.

Wiedza z Wami

O Pani Izabeli słyszał chyba każdy, kto przystępował do matury 2020. Uratowała ona wielu z nas podczas okresu zdalnego nauczania. W roku szkolnym była naszą opoką przed egzaminami, kartkówkami, rozprawkami.

Omawia i streszcza lektury, przygotowuje do matury ustnej, uczy pisać wypracowania. Jej kanał jest więc obowiązkowym przystankiem dla każdego, kto celuje w 100% z matury z polskiego.

Matemaks

Chwała Matemaksowi! Na jego kanale na YouTube znajdziecie całą wiedzę, jaka jest Wam potrzebna do ładnego zdania matury z matematyki. Matemaks nagrywa filmy dotyczące każdego z zagadnień programowych – z podstawy i z rozszerzenia.

Na swojej stronie internetowej posiada także kursy przedmaturalne, w których skład wchodzą zarówno filmy jak i zadania – do każdego z nich nagrana jest odpowiedź z poprawnym rozwiązaniem. Polecam cieplutko.

Arlena Witt

Pani Arlena pomoże Wam w odnalezieniu się w języku angielskim. Tłumaczy różne językowe niuanse, uczy wymowy, pogłębia Waszą wiedzę. Na swoim kanale nie przygotowuje stricte do matury, ale z pewnością jej nie zaszkodzi ;) Uczy w sposób wciągający i lekki.

Czas na parę anglojęzycznych, równie przydatnych kanałów:

Vee Kativhu

Niesamowicie pracowita dziewczyna, absolwentka Oxfordu, obecnie studentka Harvardu. Vee z pewnością pomoże Wam w odnalezieniu motywacji.

Na swoim kanale daje widzom wgląd w życie studenta najbardziej prestiżowych uczelni. Zdradza sekrety swojej wytrwałości, organizacji, dobrych ocen. Pokazuje, jak pisze eseje na 3000 słów lub jak czyta 8 książek tygodniowo. Inspiruje, sprawia, że wiesz, że możesz osiągnąć wszystko.

Studying With Jess

Fanka organizacji, przykładności i spokoju. Na swoim kanale pokazuje różne techniki uczenia się oraz radzi, jak odnaleźć się w nowym roku szkolnym i zadbać przy tym o spokój wewnętrzny i zdrowie psychiczne. Jej kanał jest idealnym połączeniem motywacji i ciężkiej pracy z ideą tak bardzo już popularnego mindfulness.

A Wy macie swoje ulubione kanały "edukacyjne"?

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Dzięki za super przydatne polecenia ❤️❤️
Odpowiedz
1
like
0
dislike
Komentarze (1)
arrow
"Pageboy". Elliot Page napisał książkę o transpłciowości