TikToker wygerował głosy polityków grających w "Minecraft"

Duda w wersji AI gra w "Minecrafta". Klip jest hitem TikToka

Źródło zdjęć: © @szopdemaskuje TikTok, canva
Marta Grzeszczuk,
04.05.2023 16:00

Tiktoker o nicku Szopdemaskuje edytuje filmiki, w których "wypowiadają się" m.in. prezydent Duda i premier Morawiecki. Rozgrywka w "Minecrafta", do której za pomocą sztucznej inteligencji gimnazjalista podłożył ich głosy, została viralem.

Na filmiku wrzuconym na TikToka 2 maja prezydent Duda i premier Morawiecki rozgrywają niezbyt udaną misję w "Minecraft". Gościnnie pojawia się Jarosław Kaczyński. W innym nagraniu z serii do prezydenta dołącza Donald Tusk. Wrażenie robi przede wszystkim, jak autentycznie brzmią ich głosy.

- Siemaneczko, ziomeczki. W dzisiejszym odcinku zagrajmy w "Minecraft" sezon drugi. Postaramy się nareszcie znaleźć diax - mówi wygenerowany przez sztuczną inteligencję głos prezydenta Dudy.

- Andrzej, o czym ty gadasz? Tym drewnianym kilofem na pewno nie uda nam się tego wykopać - wtrąca się "głos" premiera Morawieckiego.

- Zamknij się Mati, to ja tu jestem prezydentem a nie ty. Dawaj, kopiemy - "mówi" prezydent.

trwa ładowanie posta...

Pisaliśmy w tym tygodniu o odejściu z Google dr Geoffreya Hintona, jednego z pionierów prac nad sztuczną inteligencją. Jedną z jego największych obaw jest fakt, że zalew nieprawdziwych tekstów, obrazów, audio i video może sprawić, że nie będziemy w stanie wyłowić z tej masy faktycznych informacji o rzeczywistości.

Filmiki Szopdemaskuje to nieszkodliwa rozrywka. Ale inny wygenerowany przez AI plik audio zdążył już posłużyć do próby wyłudzenia okupu. Czy jesteśmy gotowi na dość nagłą, a na pewno intensywną obecność tej technologii w naszym codziennym funkcjonowaniu?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 14
  • emoji ogień - liczba głosów: 2
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1