Uniwersytet w Berlinie odwołał wykład nt. biologicznych płci

"Dlaczego w biologii są tylko dwie płcie". Wykład na uniwersytecie w Berlinie odwołany

Źródło zdjęć: © vibez.pl
MMU,
04.07.2022 18:06

Uniwersytet Humboldtów w Berlinie odwołał wykład biolożki Marie Luise Vollbrecht. Wykład miał mówić o tym, dlaczego "z biologicznego punktu widzenia możemy mówić tylko o dwóch płciach". Temat wykładu wzbudził ogromne kontrowersje wśród uczelnianych aktywistów.

Uniwersytet Humboldtów w Berlinie to najstarsza uczelnia w niemieckiej stolicy. Ostatnio uniwersytet znalazł znalazł się na językach całych Niemiec z powodu… odwołanego wykładu.

Uniwersytet Humboldtów w Berlinie odwołał wykład Marie Luise Vollbrecht

Chodzi o wykład biolożki Marie Luise Vollbrecht, który miał zostać wygłoszony w ramach Długiej nocy nauki, która w tym roku wystartowała pod hasłem "Wszystko ma początek". Wykład miał mówić o tym dlaczego "z biologicznego punktu widzenia możemy mówić tylko o dwóch płciach". Niemiecka naukowczyni chciała "wykorzystać biologię ewolucyjną, aby wywnioskować - również na przykładach ze świata zwierząt i roślin - dlaczego z biologicznego punktu widzenia istnieją tylko dwie płcie oraz że płeć biologiczna i tzw. role płciowe to dwie inne rzeczy".

Protesty uczelnianych aktywistów

Temat wykładu wzbudził ogromne kontrowersje wśród uczelnianych aktywistów. Zapowiedzieli protesty, a sam wykład nazywali: "nieludzkim, antyqueerowym i transfobicznym". Władze uczelni ugięły się i odwołały wykład ze względów bezpieczeństwa.

Uniwersytet Humboldta jest miejscem, w którym nikt nie powinien być dyskryminowany, czy to ze względu na religię, rasę, tożsamość seksualną, czy z powodu jakiejkolwiek innej cechy - tłumaczyła rzecznika uniwersytetu w rozmowie z "Frankfurter Allgemeine Zeitung".

Sama Vollbrecht w rozmowie z "Bildem" stwierdziła, że aktywiści nie rozumieją biologii, a odwołanie wykładu jest alarmujące.

W podobnym tonie wypowiedziała się Bettina Stark-Watzinge, niemiecka minister nauki, która stwierdziła, iż aktywiści nie mogą decydować o tym, który głos w debacie ma być wysłuchany, a który nie.

Uczelnia na początku obiecała, że znajdzie inny termin wykładu. Teraz mowa jest o specjalnym spotkaniu z Vollbrecht i grupą studentów, która oprotestowała wykład.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 8
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 12
  • emoji kupka - liczba głosów: 9
Apparition,zgłoś
A Gdzie wolność słowa?! Oni nawet nie bojkotują kogoś kto ma inne poglądy, oni po faszystowsku terroryzują uczonego, autorytet, który chce się wypowiedzieć w zakresie własnej dyscypliny naukowej - biologii. Boicie się nauki ekstremiści LGBT?! Toż to prawdziwa SCIENCE-FOBIA !!! Buhahahaha!! Poszanowanie wolności słowa! Hahaha, coż za obłuda sciencefoby! Hahaha !!!
Odpowiedz
14Zgadzam się0Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (1)
Joanka,zgłoś
No bo są tylko 2 płcie, gdyby było inaczej to Marek i Wacek dawaliby płodne potomstwo. Samopoczucie nie ma nic wspólnego z nauką. Stąd krótka droga do ciemnoty i "nauki" rodem ze średniowiecza. Niby XXI wiek a tu takie uwsteczninie. Szok!
Odpowiedz
17Zgadzam się1Nie zgadzam się
Biolog,zgłoś
Przecież o to chodzi w gender ,aby płci biologicznej nie utożsamiać z rolą społeczną, co właśnie planowała okazać Wykładowczyni. Sami się już pogubili w tym,co im szkodzi,co promuje,co zaprzecza a co potwierdza genderową "paranaukę"
Odpowiedz
28Zgadzam się0Nie zgadzam się
Zobacz komentarze: 4