Mężczyzna hodował marihuanę w przyczepie campingowej

Chciał być polskim Pablo Escobarem. Skończył niemal podobnie

Źródło zdjęć: © Komenda Powiatowa Policji w Giżycku / Komenda Powiatowa Policji w Giżycku
Weronika Paliczka,
15.12.2023 14:30

Na nietypowy pomysł wpadł mieszkaniec Giżycka. Mężczyzna chciał być polskim Pablo Escobarem. W jego przyczepie campingowej policja zabezpieczyła plantację marihuany.

Jedni hodują truskawki, inni - tulipany. Nieliczni natomiast decydują się na hodowlę konopi indyjskich. Jest to o tyle ryzykowne zajęcie, że hodowla tego gatunku konopi jest w Polsce ścigana z Kodeksu karnego. Nie wszystkich jednak wizja kary powstrzymuje przed stworzeniem nielegalnego ogródka.

Konopie indyjskie w przyczepie campingowej

Policjanci z Giżycka zabezpieczyli plantację konopi indyjskich stworzoną w przyczepie campingowej. Funkcjonariusze znaleźli na miejscu 20 krzewów rośliny oraz specjalne oprzyrządowanie. W mieszkaniu 34-latka znaleziono natomiast kolejne cztery krzaczki konopi oraz 160 gramów suszu marihuany.

Niekonwencjonalny ogrodnik z Giżycka przyznał się do tego, że plantacja należała do niego. Mężczyzna został zatrzymany. Odpowie za posiadanie oraz handel narkotykami. Grozi mu nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Mężczyzna hodował marihuanę w przyczepie campingowej
Mężczyzna hodował marihuanę w przyczepie campingowej (Komenda Powiatowa Policji w Giżycku , Komenda Powiatowa Policji w Giżycku)
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Julian,zgłoś
Pablo Escobar? Chyba Ricky z chłopaków z baraków
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się