Życie to parkur. Powstał dokument o braciach Kacperczyk, który można już obejrzeć online
Młodzi, wrażliwi, świadomi i kreatywni. Za wszelką cenę dążą do niezależności. W nowym dokumencie "Te końce świata. To nasze 5 minut" rysuje się obraz pokolenia Z. Bohaterami filmu są Maciej i Paweł Kacperczyk – jedni z bardziej popularnych alternatywnych artystów młodego pokolenia Film powstał w ramach 10 edycji konkursu Papaya New Directors a jego mecenasem jest ING Bank Śląski.
Uważa się, że Zetki są pokoleniem najbardziej przyzwyczajonym do ciągłych zmian. Dorastali w otoczeniu nowych technologii i są otwarci na nowe możliwości. Z drugiej strony widzą, co dzieje się na świecie. Świadomość globalnych wydarzeń potrafi napawać ich lękiem i niepokojem o jutro. Mimo to starają się wyjść spod skrzydeł rodziców i stanąć na własnych nogach. Przedstawicielami tego pokolenia są bracia Kacperczyk – bohaterowie nowego dokumentu Bogny Kowalczyk.
Podobne
- Piątek w SBM Radiu: Fukaj, bracia Kacperczyk. Początek audycji o 18:00!
- Bracia Kacperczyk rozpoczynają sezon na letniaczki singlem "Moje najlepsze lata"
- Kacperczyk w singlu "Syn okiennika" o relacjach z ojcem. "Komu świecisz, mi czy sobie?"
- Najmniejszy McDonald’s na świecie. Powstał z myślą o pszczołach
- Bracia Kacperczyk z nowym klipem. "Pokolenie końca świata" robi wrażenie
Z, czyli pokolenie zmiany
Mają maksymalnie 25 lat i chcą jak najlepiej wykorzystać swoją młodość. Jednocześnie mierzą się z różnymi problemami i przeszkodami, które są jak parkur. Cała sztuka polega na tym, aby je przezwyciężyć. Ba, często okazuje się, że to, co wygląda na koniec świata, wcale nim nie jest. Może nawet okazać się początkiem czegoś dobrego i drogi do odnalezienia siebie. Trzeba więc robić swoje i dążyć do bycia niezależnym. O tym właśnie jest film "Te końce świata. To nasze 5 minut", który już dziś można obejrzeć za darmo na kanale YouTube wytwórni SBM Label. To przepełniona muzyką opowieść o poszukiwaniu własnej drogi w życiu
W pokoleniu Z ciekawe jest dla mnie to, że dorastali w słodko-gorzkich warunkach, z jednej strony coraz więcej możliwości i psychologicznej samoświadomości, dostęp do informacji, nowa fala niezależności, ale jednocześnie z drugiej strony liczne globalne problemy. To pokolenie paradoksu, to jest dla mnie super ciekawe, kim oni są, jak oni żyją, jak wykorzystują, mimo przeciwności, które stoją na ich drodze, lata kiedy zaczynają przejmować odpowiedzialność za świat i swoje własne życie - zaczynają swoje 5 minut– mówi Bogna Kowalczyk, reżyserka filmu.
Kacperczyk - "Te końce świata. To nasze 5 minut"
Apokalipsa, której nie było
Dawno temu, gdy z siecią łączyliśmy się za pomocą modemu telefonicznego, ludzi ogarnął strach przed pluskwą millenijną. W sylwestra 1999 r. wszystkie komputery miały zwariować, a masowe awarie spowodować koniec świata. Tak się jednak nie stało. Zresztą, w tym samym roku urodził się Paweł Kacperczyk, a rok wcześniej jego brat Maciej. Dziś są przedstawicielami pokolenia Z i tworzą muzyczny duet. Ich debiutancki album nosi nazwę "Sztuki piękne", a drugi – "Kryzys wieku wczesnego". Artyści przyznają, że spotkało ich tzw. nieszczęśliwe szczęście. Dokument ukazuje ich drogę do niezależności, przez determinację, pracę i przełamywanie lęków ale też przez zabawę i potrzebę wolności. Ich droga pokazuje, że warto robić swoje.
– Film dokumentalny to inne doświadczenie niż praca nad teledyskiem czy tworzenie treści w social mediach. Dokument odsłania także nasze słabsze strony, naszą prywatność. Reżyserka wyciąga z nas prawdę i ją pokazuje – mówią bracia Kacperczyk.
W 2023 r. wyszedł tytułowy singiel trzeciej płyty Braci Pokolenie Konca Swiata. Piosenka jest motywem przewodnim dokumentu.
W życiu warto być niezależnym
Dokument "Te końce świata. To nasze 5 minut" powstał podczas 10. edycji konkursu Papaya New Directors. Mecenasem projektu jest ING Bank Śląski, który rozumie z jakimi napięciami mierzą się młodzi. Wspiera ich w poszukiwaniu własnej drogi i budowaniu niezależności., aby mogli wykorzystać jak najlepiej swoje 5 minut.
ING Bank Śląski zapoczątkował także akcję zbierania historii Zetek, z których powstanie wyjątkowa opowieść. Do 15 września, w Elektrowni Powiśle, młodzi mogą anonimowo odpowiedzieć na pytanie o to, co wydawało im się końcem świata, a jednak nim nie było. Odpowiedzi mogą wrzucać do specjalnego kubika.
Więcej szczegółów na temat akcji znajdziecie TUTAJ
Premiera online filmu o braciach Kacperczyk już na kanale SBM na YouTube.
W temacie kacperczyk
- Kacperczyki z kolejnym letniaczkiem. "Jakbym zjadł mentosy i popił je colą" już dostępne
- Kacperczyk w singlu "Syn okiennika" o relacjach z ojcem. "Komu świecisz, mi czy sobie?"
- Bracia Kacperczyk z nowym klipem. "Pokolenie końca świata" robi wrażenie
- Bracia Kacperczyk rozpoczynają sezon na letniaczki singlem "Moje najlepsze lata"
Popularne
- Rozwój PSZOK-ów dzięki funduszom unijnym
- Poznaj Polskę na dwóch kołach
- Liam Payne wiecznie żywy. Znów usłyszymy jego głos
- Marcin Dubiel próbuje wrócić do internetu. Kolejny epic fail
- Kamil z Ameryki w akcji. Koszulki #freebudda wspierają Strefę 77
- Wojtek Gola na streamie u Jelly Frucika. Było piekielnie gorąco
- Młodzi na rynku pracy w Unii Europejskiej
- Rok po wybuchu Pandora Gate. Co dalej z ekstradycją Stuu?
- Fundusze unijne a problemy szkół