lifestyle
To, czy chcemy mieć dzieci, jest tylko naszym wyborem. Zamiast oceniać – wspieraj
detoks od telefonu

Telefonowy detoks. Zrobiłam go i oto efekty

Źródło zdjęć: © vibez.pl
Biernacka Małgorzata,
14.09.2020 11:48

Facebook, Instagram, YouTube, Facebook, Instagram, YouTube...Tak upływało wiele moich dni - dopóki nie postanowiłam sprawdzić, jak to jest żyć bez telefonu... prawie bez telefonu.

bFPtDgib

Mieliście kiedyś tak, że spędziliście cały dzień na oglądaniu seriali? Może dwa dni, może trzy? Ja tak zrobiłam…Pewnego dnia całkowicie wkręciłam się w serial TY na Netflixie. Przesiedziałam kilka godzin bez przerwy z oczami wklejonymi w ekran.

Ocknęłam się dopiero wieczorem i zorientowałam się, że przez cały dzień nie zrobiłam absolutnie nic. Wtedy właśnie zdecydowałam – czas na detoks.

Odłożyłam telefon i poszłam spać z postanowieniem, że następnego dnia będę sięgać po niego tylko wtedy, kiedy będzie to absolutnie konieczne – jeśli musiałabym zadzwonić, ustawić budzik na rano, zrobić szybko zdjęcie, odpisać na wiadomość.

Cały dzień miałam spędzić bez Instagrama, Facebooka, YouTube’a czy innych niesamowicie wciągających, a rozpraszających aplikacji.

Powiem Wam, że wrażenia, jakie odniosłam tamtego dnia, były dość zaskakujące. Nagle miałam ogromną ilość czasu do wykorzystania.

Zaczęłam w końcu czytać książkę, którą odkładałam na później przez kilka tygodni. Przeorganizowałam szafę (nareszcie!!). Spędziłam czas z rodziną – bo właśnie – w końcu miałam na to czas. Nie odciągał mnie Netflix ani live na Instagramie.

bFPtDgid

Następnego dnia zrobiłam to samo. Czasu znów było więcej, ale jeszcze bardziej znaczącą zmianę zauważyłam w czystości umysłu. Wiecie jak to jest mieć taki natłok myśli? Nie móc sobie wszystkiego przeanalizować, bo nie ma kiedy? Bo cały czas spędzasz na scrollowaniu Instagrama? A tu proszę – nagle mogłam skupić się na sobie

Detoks od telefonu sprawia, że zaczynasz widzieć świat dookoła siebie. Doceniasz bardziej swoich bliskich, masz więcej czasu, żeby im pomóc, masz też więcej czasu na rozwijanie swojego hobby, a może wręcz jego znalezienie.

bFPtDgif

Detoks pomaga też odróżnić Twoje myśli od tych narzuconych przez social media. Odnajdujesz siebie, wyrabiasz swoje zdanie. Możesz wykorzystać odzyskany czas na rozwój - zapisanie się na jakiś kurs, naukę nowej umiejętności, zadbanie o siebie. Skupienie się na tym, co rzeczywiście ważne.

Ale pamiętaj – najważniejszy jest umiar. Telefon sam w sobie nie jest zły, ale jeżeli zaczyna przejmować kontrolę nad naszym życiem, to czas na detoks!

Próbowałaś/próbowałeś kiedyś zrobić sobie telefonowy detoks?
SONDA 35 głosów
Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Jaś Kapela OBRAZIŁ PAPIEŻA i dostał w twarz. A potem z główki. Prime MMA 2 powraca do patologii?