Zdjęcie na fanpage Łodzi wywołało kontrowersje

Zdjęcie z całującymi się dziewczynami z Łodzi wywołało burzę. Dlaczego Polska ma taki problem?

Źródło zdjęć: © Facebook
Oliwier NytkoOliwier Nytko,23.07.2021 14:10

Czy pokazanie w social mediach zdjęcia dwóch całujących się kobiet to zły pomysł? Według większości komentujących: tak. Dlaczego Polska ma z tym taki problem?

Dlaczego dochodzi do sytuacji, gdzie kompletnie normalna rzecz jest tak problematyczna dla sporej części Polaków? Dlaczego niektórzy mają problem, gdy pokazujemy miłość dwóch osób tej samej płci? Dlaczego wtedy takie komentarze są na porządku dziennym: "ALE JAK MOŻNA SIĘ Z TYM TAK OBNOSIĆ?!"

Oficjalny profil Łodzi na Facebooku opublikował wpis

Ot, sami spójrzcie. Typowe "Hej, oto nadchodzące wydarzenia w Łodzi, zapraszamy!". Czy ktokolwiek miałby z tym problem? Nie. Ale zamieszanie rozpoczęło dodanie do zwykłego posta zdjęcia dwóch dziewczyn, które się całują. WOOOO ._.

trwa ładowanie posta...

A teraz pora na... komentarze. Trzymajcie się mocno foteli:

Co to ma być? Kogoś zdrowo poje*ało.... Chłopak dziewczyna normalna rodzina!!

Nie można pisać pod takim zdjęciem, że Łódź jest dla wszystkich. Jakby któryś redaktor, w całej swej mądrości, następnym razem znowu nie dopasował fotografii do treści posta i zamieści faceta grzmocącego kozę, to idąc tropem komentarzy pochwalnych, znowu trzeba by pisać, że Łodź jest dla wszystkich. Pan z kozą byłby w 7 niebie, ale... No każdy z nas ma inną estetykę i patrzy na pewne sprawy inaczej - tolerujmy się, a nie narzucajmy się sobie wzajemnie ze swoim spojrzeniem na świat (i inne rzeczy, które czasem lepiej, żeby pozostały prywatnymi).

To jest jakaś dyskryminacja.Znam człowieka, który jest w związku z żelazkiem .Mowi że ich miłość jest gorąca.Ja tu sie pytam.Co z prawami AGD?

A niech się kur.. Liżą jak lubią. Jeb.. Te wasze poglądy kto z kim może, a kto nie. Tylko nie róbcie dymów Jebana propagando LGBT. Możecie się walić z kim chcecie i tak to jest wasze życie wasz wybór. Tylko się z tym nie obńoście na ulicach i tego nie pokazujcie dzieciom w wieku od 8 do 15 lat bo takie dzieci nie wiedzą, co z życiem robić a sprowadzacie te dzieci na złą ścieżkę, bo napewno nie jest to ścieżka życia taka jaką by chcieli ich rodzice żeby to była. A jak ukończy 18 lat to nad swoim życiem i tak zadecyduje samo. Pozdro

Jaki zamiar jest tego foto? Niewierze ze parę lat temu było wybrane take same foto...na siły propaganda...? Prowokacja? Czy Łódź tylko tym się wiąże? To jest obrażone dla miasta. #heterophobia #classicfamily

Zastanawiam się czemu publiczne strony nie wstawiają zdjęć pary odmiennej płci liżących się publicznie, aaaa, bo takie rzeczy są intymne i zostawia się dla siebie. Może i nie jestem tolerancyjny, ale w zasadzie ch.j mnie obchodzi co kto robi we własnych domach, dopóki nie widać tego publicznie. Tak wiec yebac łódź!!!

UNGA BUNGA, EL GE BE TE ZUE, UNGA BUGNA

Chryste, to zadziwiające jaki ludzie mają problem z jednym obrazkiem. Zwykła para dziewczyn, która się całuje. Coś takiego może kogoś zdenerwować?

To pokazuje dwie rzeczy: oto dlaczego większość naszego społeczeństwa potrzebuje jeszcze dużo czasu, aby wbić sobie do głowy, że bycie osobą nieheteronormatywną jest okej. Pokazuje też, dlaczego PiS tak ochoczo szczuje na mniejszości. A szczucie na osoby niehetero to norma wśród polityków związanych z PiSem. Najpierw jedna osoba na mównicy wyklina LGBT, a potem mamy takie efekty. Pokazanie pary dziewczyn sprawiło ogromny ból czterech liter wśród części internautów.

Niektórzy nawet uciekli się do mówienia, iż jest to "propaganda"... czego?! Promowania miłości? A może piwa, gdyż w tle znalazł się ziomek z piwem w plastikowym kubeczku? Przynajmniej komentarze skierowane w jego stronę są bardziej bekowe:

Ten ziomek z piwem całkiem spoko jest

Co to do cholery jasnej za profanacja!!!!!!!! Jak tak można!!!! Od samego patrzenia zbiera mi się na wymioty!!!! Jak można pić piwo w plastiku!!!!!!!!

Pięknie ❗ wszystko rozumiem, ale pić piwo w plastiku i zanieczyszczać środowisko 🤣

Ludzie, trzeba się ogarnąć. Dlaczego mamy taki problem z pokazaniem osób takich jak dziewczyny ze zdjęcia? Gdy przez lata otrzymywaliśmy "obnoszące się" pary heteroseksualne, wszystko było dobrze. Pamiętne opakowanie chleba nawet pokazuje tę "propagandę":

pumpernikiel
pumpernikiel

Ale nikt nie ma problemów ze zdjęciami, które pokazują osoby tej samej płci, right? Dlaczego największe kontrowersje budzi, kompletnie normalne w naszych czasach, okazanie miłości?

Inne miasta czy też kraje pokazują pary LGBT i nikt nie ma z tym problemu

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Ba! Miasta takie jak Tel Aviv wręcz kreują się na idealny cel podróży dla par LGBTQ+. Kurczaki, nie mówimy tutaj już nawet o krajach i miejscowościach w Europie, które wręcz biją po oczach wolnością i kompletną normalizacją związków nieheteronormatywnych.

Pomyśleliście kiedykolwiek, że Buenos Aires (Argentyna!) jest niesamowicie przyjazna? Oficjale otwarcie zachęcają takie osoby do odwiedzenia ich kraju. Argentyna jest pierwszym krajem w Ameryce Południowej, która oficjalnie rozpoznaje niebinarnych obywateli. Nikt się (wybaczcie za określenie) nie sra o to, że ktoś zrobił zdjęcie dwóch całujących się lasek i wrzucił je do internetu.

trwa ładowanie posta...

Zamiast otworzyć się na świat, trzeba zamknąć się w sobie i mieć gdzieś wszystko inne. Polska mogłaby chociaż spróbować być bezpieczną przestrzenią dla społeczności LGBTQ+. Ale nie, po co?

Oto normalne promowanie miłości. Każdy ma do tego prawo! Skąd wzięło się dziwne przeświadczenie, iż tylko pary hetero mogą się obnosić ze sobą?

trwa ładowanie posta...

W zamyśle nie chodzi nikomu przecież o to, aby wprowadzić "homoterror". Tutaj ważny jest jedynie przekaz, że każda forma miłości w stosunku do drugiej osoby jest okej. Jeżeli jesteś facetem i całujesz się z innym facetem - super, jeżeli go kochasz, to nie wstydź się tego. Chodzi jedynie o to, aby każdy mógł wyrazić swoje uczucia tak, jak chce. W parkach pary hetero mogą się migdalić, a te "inne" mają… co, ukrywać się?

Nie istnieje coś takiego jak wojna "LGBT vs. hetero"

Czuję jednak, iż niektórzy chcą wmawiać innym, że "obnoszenie się" z inną orientacją jest złe. Nie, tak nie jest. Niech każdy ma w d*pie sztuczne ograniczenia, które narzucają im stare dziady. Żyjemy w wolnym świecie - korzystajmy z tego.

A Łódź? Łódź jest super

Nieironicznie chciałbym przyjechać do tego miasta i pogratulować osobom, które zarządzają ich social mediami i marketingiem. Nawet ich fanpage na Facebooku kwitnie od świetnie wykonanych zdjęć, akcji promocyjnych czy okazjonalnych memów. Pierdoła, ale widząc aktywność oraz tysiące zdjęć, aż zaczynam wierzyć, iż w Łodzi jest trochę fajnych rzeczy do odkrycia.

Nie muszę wspominać o tym, że nikt nie boi się tematów LGBT, gdyż doh, popełniłem kilkanaście powyższych akapitów na wychwalanie zdjęcia z "k o n t r o w e r s y j n e g o" posta. Szacunek!

Ale inne treści promocyjne są świetnie. Warszawa takich nie robi. Kraków również. A Łódź? To miasto ma gdzieś konwenanse i trafia do wszystkich. Możecie nie być fanami Cezarego Pazury, lecz ten spot zapamiętałem na długo:

Cezary Pazura

A ten z Paczesiem? Też niezły:

Rafał Pacześ i Karta Łodzianina

Są wulgarne? Odrobinę. Liczy się jednak przekaz oraz promocja. Oba klipy są takimi małymi polskimi viralami. Poniosły się daleko, więc cel kampanii marketingowej został osiągnięty!

W 100 proc. szczerze: Łódź takimi postami czy filmami nie boi się wyjść do młodych. Propsy!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 7
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 2
ZlatanB,zgłoś
Przykre, że niektórzy ludzie sprawiają wrażenie inteligentnych, ale nie rozumieją sytuacji. I mam tu na myśli osoby przyklaskujące tej fotografii z Łodzi. ;-) Jestem hetero, ale znam też osoby o odmiennej orientacji i poza odmienną orientacją to naprawdę normalni ludzie. To nie orientacja czyni z kogoś dobrego człowieka czy też nie, a charakter. Wiecie czym się różnią normalni homo od tych nie normalnych??? Normalnych homo nie jest łatwo rozpoznać na ulicy. Żyją sobie normalnie jako para i nie narzucają innym swojej orientacji. Owszem tak jak w każdym miejscu na świecie znajdą się osoby skrajnie nietolerancyjne do odmienności, ale nie uważam by w naszym kraju było najgorzej z tolerancją. Owa fotografia jest albo prowokacją dziennikarską albo typowym brakiem mózgu ze strony zwolennika równości. Gdyby na tej fotografii były dwie kobiety, które dały sobie cmoka na dzień dobry lub dowidzenia to myślę, że nie było by to odebrane w taki sposób. Jednak na fotografii widać, że to namiętny pocałunek, a ręką jednej pani zbliża się do krocza drugiej. 🤓 Analogicznie gdyby tam był np. mężczyzna z kobietą to obrzydzenie było by podobne moim zdaniem. 🤓 Tutaj nawet nie chodzi o afiszowanie się z orientacją. To po prostu obrzydliwe, gdy widzi się niemal kopulujących ludzi w miejscu publicznym. Dla kogoś z odrobiną kultury osobistej to powinno być zrozumiałe, że nie jesteśmy pieskami czy innymi zwierzątkami by kopulować w parku obok ławki czy innym publicznym miejscu. To robienie lwiej przysługi dla homoseksualistów, bo czy marsze równości czy takie zezwierzęcenie w miejscu publicznym tylko negatywnie nastawi społeczeństwo co w dłuższej perspektywie doprowadzi do fizycznych starć. Społeczeństwo trzeba oswajać i edukować, ale nie na siłę, bo w takim wypadku zawsze będą sprzeciwy i bunty. Najśmieszniejsze jest to, że znam z 3-4 osoby homo i każdy z nich ma bardzo negatywne zdanie na temat LGBT. Tyle tylko, że to ludzie inteligentni moim zdaniem i to bardzo, więc rozumieją, że przez publiczne afiszowanie się w przesadny sposób wzbudzi efekt odwrotny od zamierzonego. Nikt nie przekona się i nie zaufa patrząc na osoby biorące udział w marszach równości. Ubrali by się normalnie, nie obmacywali i nie lizali podczas marszu oraz nie byli wulgarni to myślę, że zdecydowana większość ludzi by stwierdziła, że w sumie Ci homo to nie są tacy nienormalni. Może nie wyraziłem swojego zdania w sposób piękny, ale mam nadzieję, że chociaż parę osób zrozumie. Reasumując to nie chciałbym by w sąsiedztwie mieszkał ktoś kto pół nagi paraduje w barwach tęczy ulicą obmacując się po genitaliach bez względu na to czy to para hetero czy homo. Są jakieś granice dobrego smaku w miejscach publicznych, których nie powinno się przekraczać. Pozdro dla wszystkich bez względu na orientację, rasę, kolor skóry, wyznanie czy stan materialny. ✌️
Odpowiedz
0Zgadzam się2Nie zgadzam się