Mark Zuckerberg ocenił Apple Vision Pro

Zuck przetestował Apple Vision Pro. Twierdzi, że ma lepszy produkt

Źródło zdjęć: © Instagram
Konrad SiwikKonrad Siwik,15.02.2024 16:00

Mark Zuckerberg, założyciel Meta, opublikował nagranie, w którym porównuje produkty swojej firmy z nowym konkurentem, Apple Vision Pro. Zuck stwierdził, że według niego Meta Quest 3 jest "lepszym produktem i kropka".

Wideo z Markiem Zuckerbergiem jako recenzentem gadżetów technologicznych pojawiło się na jego koncie na Instagramie, gdzie podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat Apple Vision Pro. Zuckerberg nie tylko zauważył, że Quest 3 jest lepszym wyborem pod względem ceny (500 dol. w porównaniu do 3,5 tys. dol. za Vision Pro), ale również ogólnie lepszym produktem.

Mark Zuckerberg twierdzi, że Quest 3 są lepsze niż Vision Pro

- W końcu wypróbowałem Vision Pro od Apple. I muszę przyznać, że już wcześniej spodziewałem się, iż Quest będzie lepszą wartością dla większości ludzi, ponieważ jest naprawdę dobry i jest siedmiokrotnie tańszy. Ale po jego użyciu [Vision Pro - przyp. red.] nie tylko uważam, że Quest ma lepszą wartość. Myślę, że Quest jest lepszym produktem i kropka - stwierdził Zuck.

trwa ładowanie posta...

Według Zucka Quest 3 jest lepszy w zdecydowanej większości dziedzin, dla których ludzie używają rzeczywistości mieszanej. Wymienia on przy tym pracę, granie w gry, spotkania z przyjaciółmi czy ćwiczenia. Co więcej, jego zdaniem Quest 3 jest wygodniejszy w noszeniu ze względy na niższą wagę (515 gramów w porównaniu z 600-650 gramami Vision Pro).

Zuckerberg skrytykował także brak aplikacji takich jak Netflix czy YouTube na Vision Pro, co według niego stanowi długoterminową przewagę Meta nad Apple. Zuckerberg podkreślił również, że w porównaniu z Vision Pro, pole widzenia Quest 3 jest szersze, a ekran jaśniejszy i bardziej wyrazisty. Z zalet u konkurencji wymienił jedynie wyższą rozdzielczość i funkcję śledzenia wzroku, która - jak zapowiedział - pojawi się również w kolejnych wersjach Meta Quest.

Pierwsze problemy z Apple Vision Pro

Pierwsza edycja Apple Vision Pro jest przeznaczona dla niewielkiego grona osób, głównie ze względu na wysoką cenę, która sięga aż 3500 dol. Mimo to już pojawiły się pierwsze problemy. Mężczyzna kierujący Teslą został zatrzymany przez policję na autostradzie po tym, jak prowadził w Vision Pro.

Nagranie udostępnione przez kierowcę o pseudonimie Dante ukazuje, jak najpierw prowadzi on auto, a następnie stoi na parkingu. W tle widać światła samochodu policyjnego. Nie wiadomo, czy zatrzymanie zakończyło się mandatem. Tak czy inaczej klip zapoczątkował dyskusję na temat bezpieczeństwa. Wiele osób uważa, że powinno powstać prawo zakazujące prowadzenia pojazdu w tego typu urządzeniach.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0