trendy
Jeśli Uberem kieruje osoba niebinarna lub kobieta, może odmówić kursu mężczyźnie
Mark Rober

Youtuber zemścił się na scamerach. Użył viagry, brokatu i karaluchów

Źródło zdjęć: © YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,12.05.2022 07:00

Były inżynier NASA wypowiedział wojnę oszustom telefonicznym z Indii. Mark Robber przeprowadził specjalną operację, w trakcie której udało mu się przeniknąć do społeczności scamerów i ją sparaliżować. Akcję udokumentował na spektakularnym materiale wideo.

bFFvyTCH

Ofiarami oszustw często padają osoby starsze, które z ufności do ludzi nabierają się na absurdalne historie o wnuczkach i policjantach potrzebujących pieniędzy. W krajach anglojęzycznych problemem są oszustwa telefoniczne, które wykorzystują fakt, że seniorzy są słabo obeznani z nowymi technologiami. W Indiach działają korporacje, których pracownicy oszukują ludzi z Zachodu przez 24 godziny na dobę.

Oszustwo, którego dopuszczają się scamerzy z Indii, polega na tym, że senior otrzymuje powiadomienie, aby uregulować rachunek za usługę. Wówczas oszust "przez przypadek" przelewa na konto ofiary wysoką sumę pieniędzy. W rzeczywistości jest to zmanipulowany obraz konta bankowego, ale senior tego nie dostrzega. Z dobroci serca oddaje pracownikowi "omyłkowo" wysłane pieniądze, a tak naprawdę pozbywa się swoich oszczędności.

bFFvyTCJ

Najpierw trzeba zdobyć zaufanie scamerów

Mark Rober jest byłym inżynierem NASA i youtuberem, którego subskrybuje ponad 21 mln osób. Mark przez ponad rok namierzał siedziby indyjskich firm, które zajmują się okradaniem seniorów z krajów anglojęzycznych. Youtuberowi wraz z zaprzyjaźnionymi twórcami z kanałów Tech Support Scam i Trilogy Media udało się zlokalizować cztery call centers, w których pracują scamerzy.

Youtuberom udało się pozyskać do współpracy miejscowych, którzy zatrudnili się w jednym z call centers. Kiedy "kret" zyskał zaufanie pracodawców, youtuberzy wyposażyli go w zestaw do sparaliżowania działalności oszustów. Zestaw zawierał barwiące mydło do umywalki, pudełko viagry z nazwiskiem kierownika działu, zamgławiacz, bombę brokatową oraz pudełko karaluchów.

Misja sprankowania oszustów zakończona sukcesem

Youtuberzy użyli wszystkich rzeczy, aby sparaliżować działalność oszustów. Call center, które zaatakowali, tylko w ciągu jednego roku przynosiło dochody w wysokości 18 milionów dolarów. Youtuberzy oglądali efekty swojego spisku za pośrednictwem kamer przemysłowych, do których się włamali. Ich działanie przyniosło imponujący efekt - call center zostało wyłączone z użytkowania.

Pranks Destroy Scam Callers- GlitterBomb Payback

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
UFO istnieje? Kongres odkrywa tajemnice Pentagonu i streamuje na YouTube