trendy
Bill Gates zapewnia, że nie wszczepił ci chipa. "PO CO miałbym to robić?"
YouTube

YouTube usunie filmy, które promują teorie spiskowe o wyborach w USA

Źródło zdjęć: © Pixabay
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,10.12.2020 12:42

"Joe Biden tak naprawdę przegrał", a "Donald Trump wygrał miażdżącą przewagą głosów"? Już nie, ponieważ YouTube zaktualizował swoje wytycznie, zgodnie z którymi moderacja serwisu będzie mogła usuwać treści szerzące kłamstwa o wyborach USA. Jest jedno ale...

bFeILKPT

YouTube zacznie usuwać materiały wideo, które promują teorie spiskowe na temat listopadowych wyborów w Stanach Zjednoczonych. Jest to reakcja na krytykę, jaka spadła na firmę za to, że YouTube zezwala użytkownikom na publikowanie treści, które szerzą kłamstwa o oszustwach wyborczych.

Platforma, której właścicielem jest Google, wcześniej demonetyzowała i zawieszała konta użytkowników, którzy wielokrotnie naruszali wytyczne YouTuba dotyczące dezinformacji. Serwis starał się ograniczać usuwanie filmów z katalogu – pomimo opinii, że treści promujące fałszywe wiadomości pomagały radykalizować część odbiorców.

Nowa polityka YouTube zaczęła funkcjonować od 9 grudnia. Oznacza to, że tysiące już opublikowanych filmów, które promują teorie spiskowe i kwestionują wynik wyborów w USA, pozostaną dostępne na platformie. Brzmi jak żart, prawda?

bFeILKPV

YouTube walczy z dezinformacją o wynikach wyborów – komunikat platformy

9 grudnia YouTube opublikował oświadczenie, w którym władze serwisu piszą, że

Wczoraj wystarczająca liczba stanów ostatecznie potwierdziła wyniki głosowania, co pozwoliło jednoznacznie wyłonić prezydenta elekta. Biorąc to pod uwagę, zaczniemy usuwać wszelkie treści przesyłane dzisiaj (lub kiedykolwiek później), które wprowadzają ludzi w błąd, twierdząc, iż wpływ na wynik wyborów prezydenckich w USA w 2020 roku miały oszustwa na masową skalę.

- YouTube

Jakie materiały, które pojawią się na platformie mają gwarancję bana? YouTube podaje przykład: "[...] usuniemy filmy przedstawiające kandydata na prezydenta, który wygrał wybory z powodu usterek oprogramowania lub pomyłki w przeliczaniu głosów". Filmy o teoriach spiskowych opublikowane przed 9 grudnia mają być opatrzone panelem informacyjnym, który zawiera aktualne newsy o wynikach wyborów.

Skoro wiemy już, że to Joe Biden wygrał wybory prezydenckie w USA, czas poznać, kto będzie pomagał mu rządzić krajem. Jest to nie byle kto, bo pierwsza wiceprezydentka w historii Stanów Zjednoczonych. Poznajcie Kamalę Harris!

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Patikot,zgłoś
W życiu nie czytałem większych głupot.
Odpowiedz
0
like
0
dislike
Komentarze (1)
arrow
Reddit znęca się nad wirtualnymi kobietami. Czatbot nie zadzwoni na policję